Morami Horticola

Dea

Active Member
pacat si imi pare rau anasstasia :( ! sper ca, macar, ceeea ce ti-au au trimis sa fie de calitate!

chiar doream sa fac si eu o comanda la ei, dar acum ... cu siguranta nu o voi mai face!
 

anasstasia

Active Member
Sincer va spun, nu vreau sa influentez pe nimeni negativ. Poate lucrurile la tine vor sta altfel. Nu stiu...Insa consider ca e corect sa cunoasteti ce mi s-a intimplat mie.
 

Dea

Active Member
din punctul meu de vedere, orice client trebuie tratat cu corectitudine, chiar si in situatia in care nu mai fac fata comenzilor!
Si, personal, iti multumesc pentru ca ne-ai relatat despre cele intamplate tie!
 
buna,nu stiu ce sa zic la cate aud,dar la mine a fost contrariu eu de fapt am comandat pomi dar pt ca nu au avut ce vroiam eu m-au sunat sa-mi spuna si atunci am cerut bulbi de crini si dalii si mi i-au trimis imediat cu posta acuma,nu stiu ce sa zic :wink:
 

bebe Iris

Active Member
Am primit mail in care imi explicau ca din cauza multelor comenzi, unele comenzi din pacate pot fi omise. Apoi altul in care-mi spuneau ca au aflat motivl pentru care nu mi-a fost trimisa comanda: nu lasasem adresa la care sa fie expediata, nici nr. de tel.
Le-am raspuns ca am crezut ca din cele 2 comenzi pe care le-am facut se putea lua adresa si nr. de tel...din moment ce le-am trimis, si am dat dinnou toate datele( dar alt nr. de tel, din intamplare)
M-au sunt pe nr. de care ziceau initial ca nu-l au :rofl: sa-mi spuna ca va ajunge comanda la mine in 48 de ore, completa.
In final, mie nu-mi pare rau ca am comandat, daca toate se vor termina cu bine :D
 

anasstasia

Active Member
Bebe, ma bucur ca se rezolva.
In e-mailurile mele cu ei te-am mentionat si pe tine si le-am spus ca ti-au trimis e-mail in care se specifica cum ca ti-au trimis comanda din 18.03. Si comanda primita....ciuciu. Astazi mi-au raspuns ca ti-au trimis e-mail si ca ti-au exp0licat ce s-a intimplat. Deci au stiut la cine ma refer.
Chiar ma bucur ca va fi totul ok la tine. :D
 

bebe Iris

Active Member
anasstasia a spus:
Bebe, ma bucur ca se rezolva.
In e-mailurile mele cu ei te-am mentionat si pe tine si le-am spus ca ti-au trimis e-mail in care se specifica cum ca ti-au trimis comanda din 18.03. Si comanda primita....ciuciu. Astazi mi-au raspuns ca ti-au trimis e-mail si ca ti-au exp0licat ce s-a intimplat. Deci au stiut la cine ma refer.
Chiar ma bucur ca va fi totul ok la tine. :D
Oana, nu zi "hop" pana n-ai sarit gardul :rofl:
pana nu le vad plantate nu mai cred nimicuta :rofl:
 

bebe Iris

Active Member
Am primit vita-de-vie.
E impachetata de Sem Luca, produsa in CE, adica Comunitatea Europeana :|
Acuma eu stiu daca o sa iasa ce trebuie? A mai cumparat cineva vita-de-vie de la Sem Luca? iese ca pe eticheta? :?
 

anasstasia

Active Member
Deci: azi am primit 2 trandafiri din cei 6 comandati si cei mai mici bulbi de gladiole posibili.
Vad insa ca preturile pe site sint fara TVA. Sau asa inteleg din ce am avut astazi de platit. Sa o luam babeste:
1 butas trandafir costa 6.5 lei, 2 butasi costa 13 lei.
Am cumparat 10 bulbi de gladiole, fiecare costa 0.8 lei, in total 8 lei.
8+13= 21 lei.

Facuta este calculata astfel :
Pret fara TVA plante 21.61 lei + TVA 5.09 lei. Total 26.8 lei
Se adauga taxe curierat pret fara TVA 6.61 lei + TVA 1.59 lei, adica 8.2 lei. Total facutura 35 lei.

De ce apare aceasta discrepanta?
Bebe, la tine lucrurile stau la fel?
 

bebe Iris

Active Member
anasstasia a spus:
Deci: azi am primit 2 trandafiri din cei 6 comandati si cei mai mici bulbi de gladiole posibili.
Vad insa ca preturile pe site sint fara TVA. Sau asa inteleg din ce am avut astazi de platit. Sa o luam babeste:
1 butas trandafir costa 6.5 lei, 2 butasi costa 13 lei.
Am cumparat 10 bulbi de gladiole, fiecare costa 0.8 lei, in total 8 lei.
8+13= 21 lei.

Facuta este calculata astfel :
Pret fara TVA plante 21.61 lei + TVA 5.09 lei. Total 26.8 lei
Se adauga taxe curierat pret fara TVA 6.61 lei + TVA 1.59 lei, adica 8.2 lei. Total facutura 35 lei.

De ce apare aceasta discrepanta?
Bebe, la tine lucrurile stau la fel?
Eu nu m-am uitat pe factura.
Am cumparat 8 vite-de -vie , deci 80 lei , colet de peste 4 kg...total de plata 8,91 lei la posta , ramburs.
Cred ca nu mi-au luat in plus , ca la tine...nu?
 

anasstasia

Active Member
Butasul de vita de vie este 9.5 lei. 8 butasi fac 76 lei. Mie mi se pare ca ciupesc la factura.
Le-am trimis e-mail.
NU conteaza cit am platit in plus, conteaza ca am platit in plus si ca sint mintita. Iar asta nu accept.
 

bebe Iris

Active Member
eu stiam ca face 10 lei butasul, adica pe site cu atat l-am pus in cos...poate ai alta lista de preturi... :?
 

bebe Iris

Active Member
Da, tu ai dreptate...am gresit cand am zis ca este 10 lei...eu am rotunjit cumva suma, de fiecare data cand am calculat si am ramas cu ideea ca este 10 lei buc.
 

elaelena

Member
si eu am platit pe 5 butasi de vita de vie 57 lei(inclusiv taxe transport)..deci m-au''ciupit'' si pe mine :x
butasii vostri tot de la sem-luca sunt?
 
Sus