Mirtul - flori, fructe... mofturi

D

dyayzh

Guest
:rofl: :rofl: :rofl: Dupa un program bine stabilit Gabiuta..sau pur si simplu urmaresc manifestarile lui si hop actionez? :rofl:
 

Tina

Active Member
Eu zic ca un program.. adica azi il lasi fara pet 2 min, miine 3 si tot asa.. pina se "adapteaza".. :wink:
 
D

dyayzh

Guest
Am impresia ca sunt luata peste picior :rofl: Lasa..lasa..nu va uimesc eu in curand cu florile mirtului meu??? :evil:
 

dana_m

Member
Fetelor, credeti ca din cauza caldurii se usuca frunzele de la baza mirtului?
Daca ii pun un pet maricel si fara capac, credeti ca-i voi da umiditate si sa-si revina?Nu stiu ce sa-i mai fac...chelelste de la baza, iar de la mijlocul plantei in sus este bine mersi, are frunze si da semne ca-i merge, adica creste caci ramurile sunt verde crud si pline de frunze.
 

Tina

Active Member
Vai, ce frumos este... sunt verde de invidie.... :x :x :x
De ce numai al meu nu face nimic ? :cry: :cry:
 

Roxana

Active Member
Tina, trebuie sa ai rabdare cu ele. Eu asa am facut cu hibi, echinopsis si acum vor sa ma rasplateasca cu flori. :D
Felicitari, Gabiuta! este superba!
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Draguto...cand nu mai ai rabdare,fa-i vant!Ca eu am sa stau in calea vantului si o prind cu cel mai mare drag! :)
 

oana_oana

Member
Mirtul numai prin lastar se prinde? Semintele nu dau rezultate?
Daca are cineva o planuta de vanzare sa-mi spuna si mie. :)
 
D

dyayzh

Guest
Cred ca si semintele dau rezultate cu ffff multa rabdare. :? Oricum ritmul de crestere e destul de lent.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Oana nu merita sa te chinui sa obti mirt din seminte. Ai nevoie de multa rabdare si tot pe atata timp. Stai cu ochii pe Hornbach prin iunie. Aduc sigur plante maricele la preturi decente.
 

oana_oana

Member
cornelia a spus:
Oana nu merita sa te chinui sa obti mirt din seminte. Ai nevoie de multa rabdare si tot pe atata timp. Stai cu ochii pe Hornbach prin iunie. Aduc sigur plante maricele la preturi decente.
Atunci pana in iunie ma documentez sa vad cat de mofturos este si sa vad unde-i fac loc.
Mersic fetelor de indrumari!
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Ca planta matura nu e mofturos. El vrea una si buna: soare, soare, soare. Si cand iti aduci aminte :rofl: apa.
 
Sus