Mini Sinningia

popescu gp

Well-Known Member
mini

Nu am stiut pana acum ca exista flori din familia gesneriacee care au miros.Am mai invatat ceva .Multumesc pentru informatie
 

Marmoset

Member
Boala asta e mai ...faina, ca sa zic asa! :rofl: :rofl: 4 paharele cu 4 plantute de sinningia ocupa locul unei violete medii, mature! :wink: Adica o sinningie n-are nevoie decat de 5 cm patrati! :rofl:
 

miha

Member
Marmoset a spus:
Boala asta e mai ...faina, ca sa zic asa! :rofl: :rofl: 4 paharele cu 4 plantute de sinningia ocupa locul unei violete medii, mature! :wink: Adica o sinningie n-are nevoie decat de 5 cm patrati! :rofl:
:rofl: :rofl: :rofl: Cum am ajuns... Eu la inceput visam violete standard...cat de mari ...daca se poate imense...si acum am ajuns sa-mi doresc numai mini si semimini...
Frumoase sinningiile...dar cred ca si eu am sa ma abtin ...cel putin deocamdata... :hipnotizat:
 

Marmoset

Member
Da' da-o-ncolo de criza, Miha.. :rofl: :rofl: Ca pana la urma, floricelele astea chiar ne aduc incantare! Am renuntat la mancare, boarfe si incaltari imi cumpar doar daca musai trebuie, in rest...pun totul la pusculitza si-mi cumpar si eu balsam de suflet, in vremurile astea imputite!
 
Sus