Materiale fixare pentru aranjamente

Lorena

Member
Stie cineva sa ma sfatuiasca de unde pot procura din Cluj materiale de fixare (burete, etc), vaze de ceramica, sticla si alte accesorii pentru aranjamente florale?
Multumesc frumos
 

aleynad

Active Member
Moderator
nu ai incercat la hypermarketuri: Pracktiker, Baumax...sau ce aveti voi pe acolo deschis?
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Azi am intrat intr-un magazin cu chestii de-astea pentru tot felul de decoratiuni. Habar n-am cum se numeste strada, da' incerc sa-ti explic:
de la Central cum mergi spre Mihai Viteazul, a doua straduta, cea care merge pe langa canal. Cum intri pe straduta pe partea dreapta este o frizerie unde urci cateva trepte. Intri acolo si imediat pe stanga e o usa (chiar din frizerie). Au si un site , www.hobbyfix.ro, incearca, poate gasesti acolo ce ai nevoie
 

claude

Well-Known Member
Moderator
acum am intrat pe site, la Decoratii florale exista Accesorii pentru fixare floristic
 

Lorena

Member
Am intrat pe site, e foarte interesant si au multe produse. Cred ca se poate comanda doar on line dar e ok. O sa incerc sa fac o selectie.
Multumesc de sfaturi :)
 

alfa

Active Member
Lorena, urmareste perioadele de reduceri la magazinele de bricolaj/gradina. De multe ori poti cumpara tot felul de boluri, vaze, etc la pret de chilipir! Sunt multe recipiente care goale nu iti zic nimic, dar pot deveni suporturi de efect pentru aranjamente.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Lorena a spus:
Am intrat pe site, e foarte interesant si au multe produse. Cred ca se poate comanda doar on line dar e ok. O sa incerc sa fac o selectie.
Multumesc de sfaturi :)
Du-te si la magazin, ti-am explicat unde e, ca poate le poti cumpara de acolo
 
Sus