Maskerade

mymo

Active Member
Am cumparat astazi unul,scrie pe el ca e urcator,2-3m,este unguresc si sper din tot sufletul sa infloreasca ca si in poza :D


Voi care il aveti,ce-mi puteti spune despre el?
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Mymo draga, eu din pacate pot sa-ti raspund doar din ce m-am informat, ca l-am cautat si eu prin magazine, dar din pacate nu l-am gasit. E un climber Floribunda, parfumat, ale carui flori se deschid in culoarea galben, ulterior trecand prin roz, ajungand ca in final sa fie rosii...deci in felul asta ai pe trandafir cam trei culori de flori. Daca bine imi amintesc e un trandafir clasic, creat de David Austen. Sa te bucuri de el, sper sa am ocazia sa-l aduc si la mine in gradina :D
 

claude

Well-Known Member
Moderator
mymo a spus:
Cat de tare ti-l doresti? :)
Scuze de intarzierea cu care raspund, da imi tot pica net-ul asta nenorocit :x

Cat de tare mi-l doresc? :) Tare, da' nu-mi cere sa dau o tura in neglige prin sat, ca s-a lasat cam racoare, acum seara :) Cam ce-ar trebui sa fac, ca sa fii satisfacuta? :rugaciune:
 

maxie

Member
Mi-am plantat si eu acum 2 zile unul,dar nu arata ca al tau. L-am comandat de la Coral si este un teahibrid (60-80cm),floarea este galbena la baza si roz la la marginea petalelor.
Uite-l http://www.trandafiri.ro/index2.php?act=rose&id=174.
Sper sa se prinda,pentru ca mi-l doresc f.mult.El arata bine ca butas,problema este pamantul meu ff.lutos.Am pus in groapa si pamant Florasol,acum ramane sa vad cum evolueaza.
 

mymo

Active Member
Maine dau o fuga si daca mai gasesc iti cumpar.Avea 3 bucati,deci ar trebui sa mai fie doua :D
Te anunt maine si-ti spun ce-am rezolvat.E 10 lei buc.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
mymo a spus:
Maine dau o fuga si daca mai gasesc iti cumpar.Avea 3 bucati,deci ar trebui sa mai fie doua :D
Te anunt maine si-ti spun ce-am rezolvat.E 10 lei buc.
:hug: Iti declar dragoste nepieritoare :)
 

bebe Iris

Active Member
am si eu, e floribunda, cu flori mici, trec de la galben la rosu, e o nebunie...dar numai climer nu e, cel putin al meu...
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Ce aveti voi nu e ce a cumparat Mymo nici pe departe! :mrgreen:
Daca aveti dubii cititi pe net :D
Maskerade este un urcator :)
Exista si un trandafir floribunda cu un nume asemanator.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Sa vezi dracie:Samba am si eu :rofl: seamana extrem de mult cu Rumba desi este fooooooooarte usor diferit.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Hm..........nu chiar as zice ca seamana sa stii.Cum nu am vazut "pe viu" nu ma pot pronunta.Pe Samba il am de citiva ani si stiu cum infloreste de la stadiul de boboc dar pe Maskerade ...........nu vreau sa ma pronunt cu ce vad pe net. :?
 

mymo

Active Member
Eu sper sa ajungi mai repede ca daca astepti pana creste el de 3m....ne creste barba la toate trei :rofl:
 

mymo

Active Member
mymo a spus:
Am cumparat astazi unul,scrie pe el ca e urcator,2-3m,este unguresc si sper din tot sufletul sa infloreasca ca si in poza :D


Voi care il aveti,ce-mi puteti spune despre el?
A inflorit :x
 
Sus