Masina de tuns gazonul

cistele1

Member
As vrea sa cumpar o masina de tuns iarba pe benzina, cu autopropulsie, pt vreo 500 mp de gazon.
Puteti sa-mi dati niste pareri despre ce sa iau sau sa nu iau? Si de unde?

Merci.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Eu am Husqvarna, dar fara autopropulsie, din pacate, ca sotul a vrut sa faca economie si nu s-a gandit ca e totusi greu sa o impingi in sus, daca e un pic de panta :mrgreen: Daca ai teren perfect plat nici nu ai nevoie de autopropulsie, daca in schimb ai si ceva urcus, sau teren mai denivelat, eu te sfatuiesc sa iei mai degraba cositoare pe benzina...e cam la acelasi pret si e raspunsul potrivit pentru terenuri mai dificile
 

cistele1

Member
Eu nu am incercat nici cu autopropulsie, nici fara. Dar in general cei cu care am vorbit (colegi, vecini etc) au fara si mi-au recomandat sa iau una cu. Un singur coleg are ceva 'mai rasarit' si anume tot o Husqvarna si tot fara autopropulsie.
In Timisoara nu sunt terenuri dificile, totul e atat de plat, prea plat ...
As vrea sa cumpar ceva cat de cat calitativ dar nici sa nu sar de 1.800-2.000 RON! Pacat ca nu le pot face un test drive!
 

claude

Well-Known Member
Moderator
La teren plat poti sa iei linistita fara autopropulsie, cea cu autopropulsie costa cam cu 500 de lei mai scump, nu merita daca ai teren plat, eu pe a mea fara autopropulsie am dat acum 2 ani 1700.
 
Sus