Mar neroditor

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Catalin , asa e , asimilarea se produce dupa ce fierul e descompus in alte elemente , otelul din care se fac cuiele nu e Fe in stare pura ci tip aliaj

Laura , asa e , eu faceam galagie si la pisici ca isi ascuteau in coaja lor unghiile :rofl:

Mersi , inca nu e gata , gazonul are doar 3 saptamani , sa vedem ce va iesi la final. Cand au fost in floare erau niste bile albe. :D
 

laural

Well-Known Member
Si eu am gasit azi 2 pomisori in floare...asa mult m-am bucurat :dans: :dans: :dans: :dans: La mine in livada inca mai apare din graul care a fost semanat in toamna 2012...asa ca am cu ce ma lupta si vara asta. Am ramas cu semintele de trifoi alb in portbagaj....
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
am auzit si de trifoiul asta dar inca nu il pun , am luat gazon sport sa mearga la calcat pe el
 

laural

Well-Known Member
La mine dupa ce scap de grau sper sa creasa iarba...o sa-mi aduc in vara tot asa din satul natal niste seminte de flori de camp....sa semene si livada mea cu livada bunicilor unde am copilarit :D
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
wow , asa da ...chiar se merita , mi-a fost frica sa iau asa dar stiu ca este o iarba care nu e nevoie sa fie tunsa si amestecata cu gazon japonicesc (cu flori) e foarte minunat :marfa:
 
Sus