Mainzer Fastnacht

claude

Well-Known Member
Moderator
E frumusel el, are si parfum placut dar pe mine ma cam enerveaza :mrgreen: Inainte era mai la umbra si nu inflorea tocmai bine, era zgarcit la flori si rahitic, acum e la soare dar se prajeste, ploaia nu o suporta de nici un fel...cred ca il fac emigrant :evil:
 

Dea

Active Member
asa e Claude, ploaia il nenoroceste :( am observat si eu lucrul acesta. Cu soarele, insa, nu am avut probleme, parca, dimpotriva, ii cam place! :D
 

claude

Well-Known Member
Moderator
ahaaaa, acum am verificat, habar n-aveam ca exista si varianta urcator :rofl: Scuze ca m-am bagat si eu ca musca la c...l calului :mrgreen:
 

dancoman

Member
claude a spus:
ahaaaa, acum am verificat, habar n-aveam ca exista si varianta urcator :rofl: Scuze ca m-am bagat si eu ca musca la c...l calului :mrgreen:
l-am luat eu asta primavara si ma rog de el sa creasca dar...nimic!! :(
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Dan, mie mi se pare un trandafir cam slab de inger :mrgreen: ...oarecum sensibil, daca nu-i gasesti un loc care sa-i placa e cam capricios...deci cum a fost si vara asta nebuna nici nu ma mir ca nu ti-a crescut :(
 

dancoman

Member
claude a spus:
Dan, mie mi se pare un trandafir cam slab de inger :mrgreen: ...oarecum sensibil, daca nu-i gasesti un loc care sa-i placa e cam capricios...deci cum a fost si vara asta nebuna nici nu ma mir ca nu ti-a crescut :(
iti dau dreptate ...este cam...figurant(a)!! :gandit: ,exact cum ai spus,la ploaie nu rezista,la soare (de fapt la caldura din timpul verii)deasemenea ,,figuri,, pe capul lui...in schimb cand ii vine pe chelie are niste flori si un parfum de mor!! :D
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Da, de asta l-am tinut si eu pana acum, dar cam incepe sa ma dispere :mrgreen: Al meu era intr-un loc mai umbrit si inflorea mai slab, am zis ca sa-l mut mai la soare...a facut fitze dupa mutat, anul trecut am crezut ca da coltzu', pana la urma a supravietuit dar deocamdata e o starpitura :roll:
 

anasstasia

Active Member
Al meu a inflorit toata vara, desi sta in soare toata ziua. Mai unul la umbra si nu am vazut o floare de la el. Ciudat... :nu stiu:
 

dancoman

Member
:rofl: ,,starpitura,,....,,nu tare-mi place de el,,....am ras ceva!!! :D ...in plus la mine s-a umplut de ,,buba neagra,, caci nu l-am stropit cu ,,spray,,!! :? ....am zis ca miroase el destul... :D
 

anasstasia

Active Member
Nici eu nu am stropit si anul asta nu au avut nimic, in afara de seceta :rofl:
Nici bolile nu s-au mai lipit de ei dupa atita uscaciune. :rofl: :rofl:
 
Sus