Mainzer Fastnacht

Dea

Active Member
multumesc daisy! :D
le-am aplicat si ceva fertilizator granule, iar dupa o luna de la aplicare, acesta e rezultatul.
 

ionascus

Active Member
Eu il am pe Dnul Fastnacht dintr-un butas pun toamna cu praf de inradacinare si cu pet in cap...este primul an,a facut 3 flori pana acum...a avut parte de ingrasamant granulat si udari cel putin saptamanal.....florile sunt minunate...mari si discret parfumate fata de altii....Peace si Double Delight miros mult mai tare,,,nu mai spun de Mr.Lincoln....
 

kerkyra

Well-Known Member
Ce frumos e! E de Yurta?
M-am lamurit, am citit dincolo. Acum mi-e ciuda ca m-am ferit de Yurta :(
 

magda

Active Member
Moderator
Foarte frumos. Si eu m-am ferit de Yurta. Am cumparat Sissi de la 4 garden si nu are nici macar un lastarel. La fel si Osiria :(
 

Rose

Active Member
Va multumesc! Mi-au zis ai mei ca are vreo 3 bobocei! M-am prins care e treaba cu trandafirii plantati primavara: se prind si se dezvolta foarte repede cei plantati cat mai devreme. Eu am plantat cei doi de la Yurta prin martie si le merge de minune!
 

adrianam

Well-Known Member
Plantat in fata blocului in urma cu vre-o patru ani, luat de la Eutopia daca tin minte bine. Face flori doar in mai-iunie, foarte parfumate. Dupa aceea nu are cine sa-l ude si stagneaza.Poze de ieri:
,
 
Sus