Mainzer Fastnacht

nki

Member
,nu cred ca e chiar asa sensibil ,eu l-am luat anul acesta si a inforit de doua ori ... a fost tare harnicut :rofl:
 

nki

Member
la al meu mai degraba s-ai ingalbenit pe margini si cativa boboci nici nu s-au deschis dar eu am pus-o pe seama ploilor ,bobocii semideschisi erai plini de apa de la atatea ploi si nu a fost singurul ,si ceilalti in perioadele ploioase s-au comportat la fel ,de aceea eu nu l-am bibilit prea mult :)
 

claude

Well-Known Member
Moderator
anasstasia a spus:
Ma bucur sa aflu ca nu e chiar asa precum am crezut.
La mine s-a comportat bine, dar as avea totusi un comentariu: in primavara l-a mutat intr-un loc cu insolatie mai puternica iar in zilele toride am observat ca soarele f. arzator ii termina instant floarea. Cu toate astea, eu il iubesc teribil, in special pentru parfumul lui ametitor! :)
 

alfa

Active Member
La ultima vizita l-am gasit si eu pe al meu cu bobocul maro. Petalele din exterior putreziseara de la atata ploaie. Nu-i nimic! Am indepartat petalele afectate, vreo 4-5 si dupa juma' de ora, floarea era deja deschisa complet. Ea saraca ar fi trebuit sa infloreasca mai repede, dar n-o lasau "hainutele"ude sa se desfasoare :D.
Intradevar miroase superb! Singura chestie...nu are prea multe petale, iar mie imi plac trandafirii cu muuuuulte petale :roll:
 

elipopa

Active Member
si al meu, boboc si floare deschisa, al meu are o floare enorma cu multe petale si un miros divin!!

 
Sus