Magnolia

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

tranda09

Member
Magnolia Susan are florile frumoase dar nu are miros, sau are miros si florile nu sunt teribile? imi puteti raspunde va rog frumos pentru a hotari daca cumpar sau nu. Multumesc
 

tranda09

Member
mirelush, nu stiu ce sa fac. Eu am primit altfel de magnolie -oferta-de la Rona Land, am postat-o la Furnizori- Rona Land, este cu totul altceva decat magnolia, aceasta SUSAN.
 

mirelush

Member
mihail-the ex a spus:
Buna seara,este adevarat ca magnoliile nu rezista la vint?
N-am auzit sa nu reziste la vant. Stiam ca-s termofile si ca trebuiesc protejate impotriva gerului ( in special cele micutze ). La mine, cand bate vantul ( si nu de putine ori ) o face cu simt de raspundere. Am 5 magnolii si n-a patit niciuna nimic. Si nici nu le-am protejat impotriva frigului.
 
A

Anonymous

Guest
buuun,multumesc pt. raspuns....la mine este cumplit cind bate vintul..n-ai idee.
Nu-i de ris.(Cind au fost muncitorii sa-mi sudeze fierul forjat,s-au plins si au cerut ceva bani in plus.)
De aia am ezitat sa cumpar citeva Magnolii.
Dar,daca tu ai,nu poti fi prea departe cu casa de mine,inseamna ca ma pot duce la magazin dupa ele.
 

tranda09

Member
mirelush a spus:
Fotografia este facuta cand florile sunt deschise bine. Uite aici mai multe imagini , sper sa te lamuresti :
Da, am vazut-o , m-am lamurit. Dar nu mi se pare interesanta. Multumesc pt ajutorul de a ma decide( sa n-o aleg pe Susan).
 

iraira

Member
am luat o magnolie stelata din metro, cum imi dau seama cam ce varsta are?tulpina are cam 1-1.5cm grosime.
 

faragaut

Member
Ar putea avea intre 3 si 5 ani.
O metoda exacta de determinare a varstei arborilor este,numararea inelelor anuale de crestere de la nivelul coletului.in sectiunea transversala.
Daca nu esti multumit de primul raspuns, aplica metoda exacta!!!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus