Magnolia

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

popescu gp

Well-Known Member
La mine stelata a fost intotdeauna mai tarzie si dezvoltarea este mult mai lenta decat la celelalte doua ce le mai am.dat nu stiu cum se numesc.Una este pe cale sa-si deasfaca bobocii cealalta este cu mugurii inca foarte mici ca si stelata.
 

miki70

Active Member
Cum se numeste aceasta Magnolie ? Mentionez ca este a socrilor, nu este f plina de flori si le face pe rand. Are aprox 2.5m -3m si este crescuta copacel
 

miki70

Active Member
Madalina mie nu mi se pare ca seamana cu cea a lui Nick, are petale mai putine . Socrii au primit-o acum cativa ani si nu mai tineau minte ce au spus ca este cei care le-a facut-o cadou , abia dupa ce a facut flori si-au dat seama ca e magnolie.
 

belisima

Well-Known Member
magnolia mea are niste pete negre pe crengi care se intind,cred ca e o ciuperca ceva...cu ce as putea sa o stropesc?
 

belisima

Well-Known Member
nu stiu ce sa zic...in toamna am plantat-o,iar in primavara au aparut niste pete rosiatice pe ea,care acum s-au innegrit si se intind :(
 

ghia_don

Active Member
Am si eu magnolie :)

Stiind ea, magnolia vecinei, ca eu n-am, si-a strecurat un bobocel prin gard si a inflorit la mine..azi am descoperit surpriza :)
 

sarselia

Active Member
Moderator
:rofl: :rofl:
Vezi cum trag florile frumoase la tine?
E tare frumoasa si sa isi mai cheme surori ca sa infloreasca la tine.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
:rofl: Doina, sopteste-i ceva floricelei si trage-o de mot, poate se muta cu totul la tine :wink:
 

Dea

Active Member
Stefanos, o tii in ghiveci? Sau este o achizitie noua?
Floarea este superba! Sa te bucuri de ea si la cat mai multe flori! :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus