Mabella

elipopa

Active Member
un trandafir foarte frumos, elegant, imi place foarte mult forma florii, mare, bogata,parfum discret, frunze verde inchis lucioase, foarte potrivit pentru buchete, dureaza foarte mult floarea, nu se strica din cauza ploii

 

ira

Member
:hipnotizat: :hipnotizat: Ce culoare.......... sa-ti traiasca :clap: :clap: :clap: Eu nu am nici un trandafir galben, defapt am unul dar culoarea lui este foarte pala.....
 

lelia

Well-Known Member
E un trandafir perfect ! culoare ,forma ,textura ....minunat ! :visator:
Sa te bucuri de el !
 

riana

Active Member
este superb. abia astept sa-mi iau si eu unul de la firma de la care ai comandat tu
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Esti sigura ca e Mabella, e culoarea reala asa spre portocaliu? Din ce poze am vazut pe HMF nu prea seamana, poate te uiti si tu si faci o comparatie :?
 

elipopa

Active Member
claude a spus:
Esti sigura ca e Mabella, e culoarea reala asa spre portocaliu? Din ce poze am vazut pe HMF nu prea seamana, poate te uiti si tu si faci o comparatie :?
am vazut pe HFM , eu l-am achizitionat sub aceasta denumire, nu stiu acum ce sa zic, dar imi place mai mult culoarea trandafirului meu :) :)

nu l-a mai achizitionat nimeni? chiar sunt curioasa!!
 

elipopa

Active Member
culoarea este redata de aparat exact, o sa-i mai fac poza si vineri, poate pe masura ce se deschide floarea se va modifica si culoarea!
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Eu sper sa nu isi modifice culoarea. Mi se pare mult mai frumos acesta decat cel din pozele de pe HMF. :D

Ce tip de trandafir este?
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
E atat de placut ca iti vine sa-l privesti tot timpul. :indragostit:
Sa ai parte de el si sa ni-l mai arati in poze din cand in cand! :D
 

adrianam

Well-Known Member
Da, este superb! :D
Dar nu cred ca este Mabella
De la ce firma l-ai comandat ca si eu caut un trandafir galben care sa nu se decoloreze la soare?
 

alisamada

Member
Am mai vazut trandafiri galbeni dar acesta ii intrece pe toti...am ramas fara cuvinte.Sa te bucuri de el,oare poti sami spui de la ce firma l-ai cumparat? :)
 
Sus