Lupin

fixpix

Active Member
Asta e cel mai harnic. Si a crescut probabil din samanta aruncata in gradina de legume a parintilor...
 

gabrielais

Active Member
Eu din ce seminte am pus mi-a iesit doar unul cu flori albastre.... :( e un frumusel, dar dintr-un plic de seminte as fi avut pretentii mai mari.. :rofl:
 

gabrielais

Active Member
la mine in afara de maci (pusi acum vreo 3 ani si de-atunci ii tot smulg si nu mai scap de ei), nu rasare nimik din seminte cazute...anul trecut am lasat caldarusele sa se scuture, ma gandeam ca fac o bordura anul asta din alea visinii combinate cu albe..n-a iesit nici macar un puiut.. :rofl: lupinul l-am mutat asta toamna, vad ca acum are boboc..poate anul asta o sa ii placa mai mult locul insorit si o sa faca puiuti.. :)
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Cat sunt de frumosi! Cu ultimul m-ai dat gata! :rofl:

Calin ce frumos s-a dezvoltat lupinul tau! Are niste flori superbe!

Bebe si al tau are o culoare!!!! :visator:
 

elipopa

Active Member
Caramell, puii pe care ti i-am dat sunt de pe langa tufa cea mare, asa ca sunt sanse sa fie din cei portocalii!! vedem!!
 

bebe Iris

Active Member
Eli, esti mama lor!
Multumesc fetelor pentru laudele adresate piticului meu!
Am si eu unul violet, la fel de violet ca si Rhapsody in Blue.
http://bebeiris.sunphoto.ro/Vara_2012
Toti lupinii mei sunt cumparati acum un an sau acum doi ani, de la e-verde. Inainte aveam roz pal si mov cu alb, dar mi se umpleau de pureci negri.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
elipopa a spus:
Caramell, puii pe care ti i-am dat sunt de pe langa tufa cea mare, asa ca sunt sanse sa fie din cei portocalii!! vedem!!
Au inflorit 3 din 4: mov, lila si un roz piersica. Sunt foarte frumusei si sunt incantata ca s-au nimerit sa fie diferiti. :D
 
Sus