Lonicera

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Buna dragilor,

Caut butasi inradacinati de lonicera japonica (sau mana Maicii Domnului) cum e cunoscuta. As prefera sa cumpar butasi mari inradacinati in ghiveci dar nu mai gasesc (Brico si Baumax nu mai sunt, la Hornbach m-am uitat si nu am gasit).
As avea nevoie de 5-6 butasi. Daca are cineva disponibili de vanzare, da-ti un semn va rog

Multumesc!
 

kerkyra

Well-Known Member
Mada, e posibil sa am si eu ceva prin gradina. Am un ditamai gardul viu din asa ceva, cea clasica, alba, parfumata si am vazut tulpini care au cazut pe sol si au facut radacinute. Chiar saptamana trecuta am smuls o asemenea tulpina. Acum nu stiu daca acestea ar fi suficiente pentru a se prinde la tine, desi inclin sa cred ca da. Daca nu gasesti altceva, ma uit prin gradina si iti spun daca mai gasesc.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Multumesc, Corina, iti spun. Sa stii ca liliacul de la tine e deja in gradina si arata foarte bine dupa iarna - de la George mai am unul asa ca stau tare bine la capitolul asta :rofl:
Incerc la Happy numai ca n-am cont de sunphoto si nici nu vreau sa-mi fac dar cred ca am datele lui pe FB :)

multumesc!
 

elianna

Well-Known Member
Cred ca am si eu vreo 3 butasi pusi in ghiveci de asta toamna si sigur mai gasesc cativa ca tocmai am inceput sa sa o curat si vad ca are multi lastari care au inradacinat singuri. Doar ca sunt micuti, cam 10 cm. Daca n-ai rezolvat problema, ma anunti.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Mada, ma uit si eu dupa lastari cand ajung la gradina. Ca tare m-as mira sa nu se fi intins peste tot.
 
Cu stima ii mai spune si loniceria sau afin siberian oricand de malin galben sau loniceria ati avea nevoie nr tel 0747779850
 
Sus