Lidl

geodezia

Well-Known Member
eu am luat de la Maria vreo 5 una am daruit-o unei nepoate pe cea rosie solidarnosti
plantele mari incepusera lastari s arasara dar e pacta cu vremea asta le-am palnatat acum cum le-o fi norocul
 

Paulyna

Active Member
Ce iluzii imi faceam cu,clematitele de la lidl...deja visam doua bucati de Blue Angel. Daca nu fac rost de ea anul asta fac o criza de nervi !!!
 

belisima

Well-Known Member
ce pret aveau clematitele mix? la noi nu era afisat. m-am lipit in graba de un pachet de bulbi de crini la 12 lei, daca stiam ca are 7 si ca sunt si orientali mai cotrobaiam pe acolo :(
 

gabrielais

Active Member
Erau si clematite la cutie, in standurile din mijloc, acelea sunt cu nume: Jackmanii, montana, alpina, hagley hybrid...erau si iedera, lonicera, si inca vreo cateva nu mai imi amintesc...camelii mari cu flori roz, perene la cutie aceleasi soiuri ca anii trecuti...bulbi de primavara la cantitati mai mici sau mai mari.
 

elianna

Well-Known Member
Arcade pentru trandafiri ai la Praktiker, aprox 42 lei. Sunt acelasi model care a fost la Lidl anul trecut.
Erau si rasaduri de capsuni, set 6 buc/24 lei.
 

Paulyna

Active Member
Si eu am luat un suport pentru clematite,geranium si o clematita no name,sper doar sa nu fie Jackmanii ca am deja doua !
 
Sus