Lidl

kerkyra

Well-Known Member
Nu le mai tin minte, dar daca le vad cred ca imi dau seama. Oricum, vezi pliantele pe net iar eu, cand ajung, ma uit (ajung aproape saptamanal).
 

laural

Well-Known Member
Au tot felul de plante la Lidl...trandafiri, bulbi , perene, arbusti decorativi...nu prea am avut timp sa stau sa ma uit...
 

belisima

Well-Known Member
:eek: cica au rhodedendron bla 16 lei,poate va uitati careva,desi la oltenita nu aduc intotdeauna ce au in catalog, :barfa: oare ar merge si la mine un rododendron?astia sunt si de ghiveci,sau doar rezistenti la ger?
 

elianna

Well-Known Member
Rhodo sunt pentru gradina. 16 lei e un pret foarte bun dar vezi cat e de mare sau mai bine zis, mic. Rhodo creste cam 5 cm pe an :(
Pe eticheta scrie pana la ce temperaturi negative rezista, de obicei pana la -15-20. La temperaturi mai scazute se recomanda protejarea cu folie.
Anul trecut ai mei au rezistat , protejati, la -25.
 

belisima

Well-Known Member
la oltenita avea doar unul fara flori :gandit: am luat doar ingrasamantul pentru trandafiri sper sa fie bun
 
Ieri la Lidl Adjud erau:eryngium,astilbe,hoste mix,phlox alb si.....nu mai stiu dar mai erau,la 5,99 lei,apoi bulbi de eremurus galben,f mare,la 12 lei, dalii, bulbi de flori in cutii cu mai multe feluri la 14,99,hortensii la 29,99,rosii si albastre,forsytia,hibiscus de gradina,trandafiri-erau doar rosii.Eu am luat eryngium si astilbe,radacini in pungi,dar deja cu frunze si f viguroase,chiar eryngium avea trei radacini.Mi s-au parut preturi bune.
 

belisima

Well-Known Member
sunt acum in oferta online,nu am fost in magazin,am impresia ca Oltenita nu este f bine aprovizionat
 

LadyBug

Well-Known Member
belisima a spus:
sunt acum in oferta online,nu am fost in magazin,am impresia ca Oltenita nu este f bine aprovizionat
Opa, atunci e timpul sa le fac o vizita, maine sau saptamana viitoare intra oferta? Desi am luat o multime de clematis primavara asta, trebuie sa vada si ochii mei despre ce-i vorba...
hmm... interesante culori vad la cameliile din catalog, dar ma indoiesc ca ar fi cele reale.. am fost parca saptamana trecuta sa vad cameliile si nu m-au impresionat, nu am vazut clematitele, dar citricii erau.
 
Sus