Lidl

miki70

Active Member
Eu vreau saboti albi si un cos de plastic flexibil. Cosul il voi folosi si in concediu pe post de lighean. E pun de pus la inmuiat costumele de baie sau hainutele albe care se murdaresc f repede dar vrei sa le mai porti, tot timpul ma chinui cu chiuvetele . Am vazut la Praktiker acum 2 ani pe verde fistic din plastic siliconat si am regretat ca nu mi-am luat. Sper sa fie si acestea la fel de bune.
 

adite

Active Member
Sunt mai multe tipuri de plante. Pe langa cele patru, mai au camelii cu boboci, numai roz, lantana, tibouchina, solanum si oleandri, tot roz.
 

nicol

Member
Eu am fost acum o ora la Lidl pt ca stiam de oferta. Numai ca nu aveau nimic la raft. Am intrebat o casiera care mi-a zis ca oferta e valabila numai ca nu au primit marfa( poate numai la noi). Mi-a spus sa incerc maine.
 

miki70

Active Member
Acum am venit si eu de la Lidl, mi-am luat o Dipladenia, un cos flexibil gri metalizat si saboti cu bareta la spate albastri ;-)
 
Eu am achizitionat ieri o passiflora cerulea dar mi se pare atat de miiiica si fragila :) nici nu o mut pana nu se acomodeaza si mai creste putin , in alt ghiveci.
 

dumitza

Member
Dupa lantana m-as duce si eu...dar pe la lidl-ul nostru nu prea aduc flori....poate dau o fuga sa ma conving...
 

miki70

Active Member
Azi am mutat leandrii in ghivecele cu rezervor de la LIDL. La anul o sa mai imi trebuiasca inca 5 buc, oare o sa mai primeasca?
 

dumitza

Member
Am ajuns si eu pe la lidl si chiar aveau lantana si leandru si ce mai aveau pe acolo....dar nu scria mare lucru pe cutii,iar la cutiile de lantana erau flori de toate nuantele...nu puteai sa stii ce e in cutie si nu m-am mai riscat....ca nu cred eu ca aduceau ei ceva deosebit...tot ce mai avem deja...
Oricum m-a uimit faptul ca aveau si aloe vera ...eu stiam ca au mai mult flori taiate.
 

miki70

Active Member
Am vazut si eu ambalajul la lantana cu toate culorile. Dc o luai poate iesea ceva ce nu ai ;-)
 

floridoro

Member
La Lidl sunt de vinzare clematite diverse soiuri la pret de 19.99 lei foarte frumoase. Eu mi-am cumparat 2 buc ,,Blue Angel" si ,,Piilu". Producatorul este Van Dijk Flora - Olanda.
 

elianna

Well-Known Member
floridoro a spus:
La Lidl sunt de vinzare clematite diverse soiuri la pret de 19.99 lei foarte frumoase. Eu mi-am cumparat 2 buc ,,Blue Angel" si ,,Piilu". Producatorul este Van Dijk Flora - Olanda.
Multumesc! Am fost si am avut placuta surpriza sa mai gasesc. Am luat 4:Rouge Cardinal, Pink Fantasy, Star of India si Polish Spirit :D
 

miki70

Active Member
Daca vedeti careva ca au bagat ghivece mari cu rezervor sa scrieti aici, primavara asta mai vreau sa iau 4-5 buc.
 

miki70

Active Member
kerkyra a spus:
Miki, o sa fiu cu ochii in 4. :D
Merci Corina :hug: , eu urmaresc pliantele dar mi-e teama ca-mi scapa informatia . Stii despre care vorbesc?? Din cele care am pus la leandri anul trecut.
 
Sus