Lidl

elipopa

Active Member
Pentru ca din toamna am magazinul aproape de casa il vizitez de mai multe ori pe saptamana!
La standul de flori astazi erau reduceri la buchetul de lalele 9,99, trandafiri 10 buc, 9,99,buchet de zambile mai multe culori, 3 fire la 7,99 lei ,reduceri la amarylis si anthurium 6.99, kalanchoe ff frumoase cu floarea dubla si cu frunza mai lunga si mai ascutita in ghivece ceramice 12,99, plante verzi in ghivece frumoase un fel de feriga si Dracaena la 12,99, bulbi mixt de flori de primavara la 9,99 muscari, narcise tete a tete si zambile(cate trei), ghivece de zambile la 4,99 lei mai multe culori, !
Eu am luat asa:
 

elipopa

Active Member
reduceri la Lidl: mixt de bulbi de primavara, la noi erau numai muscari bleo si narcis etete a tete la 4,99!
Bromelia 3 culori la 12,99!
Erau reduceri si la plantele taiate lalele si trandafiri , dar la noi nu mai erau!
 

sebii

Member
saptamana viitoare o sa primeasca multe chestii pentru gradina la preturi bune,vedeti pe site-ul lor
 

elipopa

Active Member
primula obconica la 12 lei foarte frumoase, mari , pline de flori! abia m-am abtinut! buchet de lalele (10 bucati) toate culorile la 12,99, foarte frumoase!
 

laural

Well-Known Member
La Lidl o sa aiba luni 27 feb. in oferta jardiniere cu rezervor de apa....80 cm -25 ron :idea:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Am intrat si eu acum. Si mini-serele acelea pentru rasaduri au un pret excelent. :)
 

maxie

Member
Au ''Set suporturi unelte grădină, 5 bucăţi'' la 17 ron.E foarte practic.Intre 2 cleme se poate prinde orice coada de matura/lopata/grebla...(care nu are agatatoare )pe un perete,pentru a fi vazute rapid in magazie/debara.Mie imi sunt utile si ma folosesc foarte mult de ele.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Pe acelea nu le remarcasem. Multumesc de atentionare, chiar sunt utile. :D
 

elipopa

Active Member
Incepand cu19 martie e saptamana verde!
Au de toate ,ingrasamant,de toate felurile,furtun, arcada 39,99, foarfeca 14.99, ingrasamant de trandafiri 19.99-2,5 kg, accesorii pentru irigat, papuci de gardina21.99!!
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Eu nu gasesc ofertele din 19 martie pe site :?
Imi poti spune tu link-ul?
 

fdana

Member
Am o rugaminte la cei care au Lidl in apropierea si daca sunt dispusi sa trimita prin posta ,imi doresc mai o jardiniera din aceea care era la oferta cu 25 lei .La noi in Timisoara s-au epuizat imediat.Multumesc .
 

laural

Well-Known Member
O sa trec maine pe la Lidl, dar sa stii ca sunt slabe sperante sa mai gasesc...si eu mi-am luat dar atunci in prima zi a ofertei si la prima ora....oricum incerc maine.
 

veretregn

Active Member
elipopa a spus:
Incepand cu19 martie e saptamana verde!
Au de toate ,ingrasamant,de toate felurile,furtun, arcada 39,99, foarfeca 14.99, ingrasamant de trandafiri 19.99-2,5 kg, accesorii pentru irigat, papuci de gardina21.99!!
Este vorba despre gama "Florabest"?
 
Sus