Lidl

belisima

Well-Known Member
:rofl: daca vrei fara suport pregateste-te sa te lungesti pe jos ca sa o vezi,doar nu e arbust :rofl:
eu am luat anul asta ingrasamantul,deocamdata nu pot sa imi dau cu parerea,poate la a dosua inflorire sa fie mai evident ce efecte are.
 

bradut

Well-Known Member
laural a spus:
off, nu prea am loc la semiumbra :roll: . Esti multumita de ea cum infloreste ? Eu vroiam sa o pun asa in strat fara suport...sper sa se dercurce :p
Laura, eu am cumparat anul acesta o Arabella de la polonezi, si azi mi-am mai luat una, de la Lidl. :D Imi place mult. Cred ca merge bine intre arbusti.
 

nick1971

Active Member
laural a spus:
off, nu prea am loc la semiumbra :roll: . Esti multumita de ea cum infloreste ? Eu vroiam sa o pun asa in strat fara suport...sper sa se dercurce :p

M-am uitat si eu la ingrasamant dar astept poate o reducere. Nu stiu cum e ! Am luat odata un ingrasamant organic solid ( ca niste granule dar nu erau neaparat rotunde ) am pus la muscatele din ghivece dar nu am vazut ceva spectaculos, ba parca chiar a putrezit....in gradina cred ca se preteaza mai bine :D
eu pe Arabela o am la soare si nu i-a displacut, intr-adevar nu se catara, dar trebuie s-o legi cumva ca altfel se intinde pe jos. este foarte infloricioasa, infloreste toata vara. la fel e si clematita Juuli
nu am o poza semnificativa
 

laural

Well-Known Member
Am ost in Lidl si mi-am luat un smochin ( deja m-am fudulit cu el :p ) si mai aveau si lamai, dar nu pareau altoiti. Daca sunt din butasi oare fac fructe ?
 

LadyBug

Well-Known Member
laural a spus:
Am ost in Lidl si mi-am luat un smochin ( deja m-am fudulit cu el :p ) si mai aveau si lamai, dar nu pareau altoiti. Daca sunt din butasi oare fac fructe ?
Fac fructe si din butasi, doar daca nu-s butasi dintr-un lamai care nu rodeste, insa planta se debiliteaza mai repede, e mult mai sensibila, deci se recomanda cu tarie sa iei plante altoite.

Stiti cumva daca astia din Lidl incurca etichetele, ca n-as vrea sa am surprize la clematitele achizitionate acum?
 

belisima

Well-Known Member
s-ar putea producatorii lor sa incurce etichetele :cool: vezi pagina din urma o warszawka nike a iesit the president
 

LadyBug

Well-Known Member
belisima a spus:
s-ar putea producatorii lor sa incurce etichetele :cool: vezi pagina din urma o warszawka nike a iesit the president
Daca e asa, pe mine m-au pierdut de client, am strans destule clematite si n-am chef de dubluri, urasc neseriozitatea in privinta florilor, le-as face si reclamatie daca m-ar lua in seama cineva. Tot cumpar clematite rosii, am luat si din Carrefour si nu mai stiu de unde si nu au iesit ce trebuia, m-am saturat de povestea asta, producatorii sunt foarte smecheri, pare-se. :(
 

bradut

Well-Known Member
Am fost astazi pe la Lidl si aveau clematite. In sfarsit mi-am luat si eu Miss Bateman (ultima). Mai erau: Polish Spirit, Hagley Hybrid, The President, Justa, Warszawska Nike.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
La Lidl au adus anul acesta tot mai multe plante interesante si la preturi excelente.
Sa te bucuri de clematita Dalia, sa creasca frumos si sa infloreasca cat mai repede! :D
 

laural

Well-Known Member
Am gasit si mi-am luat si eu aseara Lidl clematita Miss Bateman , tot asa ultima. Nu are lastarii prea vigurosi dar sper sa fie ok. Pe eticheta zice ca rezista la -20 grade. Voi ati avut probleme cu ea ?
 

laural

Well-Known Member
Eu doar o clematita am luat-o cu 16 lei si un bujor cu 7 lei ( initial cred ca era 10) . Aseara am fost si eu si chiar ma miram ca nu au nici o reducere...plantele chiar sunt obosite.

Am vrut sa iau un ingrasamant organic lichid, dar nu m-am uitat la pret si pana la urma am renuntat....l-ati folosit careva ?
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
zi_inflorata a spus:
Aveti idee, la Lidl fac reduceri si la plante? Ca deja arata foarte obosite si preturile au ramas aceleasi.
In Bucuresti am vazut si reduceri suplimentare la plante. In genereal ele au de la bun inceput un pret mic in Lidl.
 
Sus