Lidl

monika 82

Well-Known Member
coral a spus:
Hristos a inviat!
Pentru iubitoarele de clematite,de azi gasiti la Lidl urmatoarele soiuri:piilu,Arabella,Warsawska Nike,vitticella Polish Spirit,So Many Pale Blue Flowers si inca una roz,nu i-am retinut numele Catherine sau Caroline.Foarte frumoase,mari,eu am luat Warsawska Nike,abia astept sa treaca sarbatorile si sa intru in gradina!
:( in orasul meu nu exista Lidl
 

belisima

Well-Known Member
:bani: am fost si eu ieri pe la lidl,aveau warzaka nike,somany pale flowers,arabella,polish spirit si ceva roz margaret parca
in plus leandru,bujori,pasiflora caerulea,tibouchina....plantele de la cutii erau marisoare pt 10 lei
 

adrianam

Well-Known Member
Am luat si eu Margaret Hunt de la Lidl din Craiova.
Am vazut ca in oferta care incepe pe 28 apare arcada de trandafiri.
 

oanaiulia

Member
Anul asta am cumpărat pt prima data flori de la lidl, si pot spune ca toate mi s au prins, si sunt si exact ce apare pe eticheta, pe deasupra....Sunt chiar impresionata in mod plăcut... :) mai ales rododobenii care acum înfloresc, sunt niște minunatii, deși sunt tufisuri mici... :) mai cumpăr de la ei .)
Voi ce experiente aveți cu Lidl?
 

belisima

Well-Known Member
pai oana,mie imi plac biscuitii cu unt de la ei :rofl: :rofl:
serios vorbind au oferte bune la plante si flori mai deosebite,clematitele la 20 arata super,dar eu pur si simplu nu am stiut ce sa mai iau,daca ar baga o montana ce bine ar fi :)
 

oanaiulia

Member
Cand mai merg, îmi iau si eu biscuiți! :visator:
Mi am luat si un liliac altoit.... Care nu a făcut flori , dar are niște frunze mari si s a dezvoltat frumos, îmi pare rău ca nu am luat si alb... Dar daca mai apare, i-l atac! :)
 

LadyBug

Well-Known Member
Mie-mi plac mult napolitanele, au niste sortimente care nu se gasesc in alte parti. Cu florile, am apucat sa iau din toamna si pana acum 2 trandafiri pe picior piticuti, 3 clematite, 1 bujor, 2 incarvillea si mai multe gladiole si sunt foarte multumita, au avut preturi mici si plante frumoase.
 

kerkyra

Well-Known Member
Seminte de flori am luat si eu, in special de abutiloni, din acestia chiar nu am vazut in alta parte, si mi-au rasarit frumos.
Si ciocolata lor e buna :)
 

nely

Member
Si pe mine "m-au prins" biscuitii americani cu bucatele de ciocolata :salivat: si musli cu alune de padure si stafide... am luat si eu doi trandafiri altoiti "pitici" la cca 20cm care s-au prins in gradina,dar pe unul mi l-a rupt urechiatul meu (catelul) chiar de la altoi :eek:f:
 

elianna

Well-Known Member
Am trecut pe la Lidl si aveau decoratiuni de gradina pasari, probabil de la promotia de saptamana asta. Fusesera 6 modele dar acum mai erau doar 3 berze in diferite pozitii. Una avea si posibilitatea de a-i pune un ghiveci :)
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Eu am fost o singura data la Lidl in Cluj, dar ori am fost chioara si nu le-am vazut, ori nu au plante :? Si nici napolitanele si biscuitii lor nu i-am gustat :rofl: De fapt pe mine ma enerveaza magazinele inghesuite si ala din Cluj e inghesuit rau asa ca am luat rapid ce aveam nevoie si am tulit-o :rofl:
 

elianna

Well-Known Member
Plantele sunt chiar la intrare in dreapta si in stanga daca sunt mai multe dar sunt inghesuite rau. Cat ai facut doi pasi, ai si trecut de ele :)
Mie imi plac niste napolitate in pungute albastre, nu mai stiu cum se numesc ca le aleg dupa "poza" :rofl:
Ce e de remarcat pozitiv la Lidl, este ca produsele de gradinarit marca Florabest sunt de calitate mai buna decat cele de la Baumax sau Practiker, sunt fabricate in China dar sub licenta.
 

belisima

Well-Known Member
:D cica nu laura,a mea are cam 60 cm acum si sta legata de un suport de fier,nu are carceii aia pe la frunze,sa iti creasca mare,a mea a mers mai bine la semiumbra
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
elianna a spus:
Ce e de remarcat pozitiv la Lidl, este ca produsele de gradinarit marca Florabest sunt de calitate mai buna decat cele de la Baumax sau Practiker, sunt fabricate in China dar sub licenta.
Pe mine ma tenta ingrasamantul pentru trandafiri - l-a incercat cineva?
 

laural

Well-Known Member
off, nu prea am loc la semiumbra :roll: . Esti multumita de ea cum infloreste ? Eu vroiam sa o pun asa in strat fara suport...sper sa se dercurce :p

M-am uitat si eu la ingrasamant dar astept poate o reducere. Nu stiu cum e ! Am luat odata un ingrasamant organic solid ( ca niste granule dar nu erau neaparat rotunde ) am pus la muscatele din ghivece dar nu am vazut ceva spectaculos, ba parca chiar a putrezit....in gradina cred ca se preteaza mai bine :D
 
Sus