Legile naturii!? e Anarhie!

claude

Well-Known Member
Moderator
ecstasytm a spus:
cornelia a spus:
Inca putin. Pe la 250 px latime da fie. Eventual cu link pe ele.
mai putin nu ma lasa picasa, decat foarte foarte mic. in fine, o sa incerc pt data viitoare mai mici.
Atunci pune link-ul! Decat o poza mica-mica ce nu se poate vedea in format mare, mai bine un link spre o poza de dimensiuni mari! :D
 

Blitz

Active Member
Sa-ti traiasca! Sunt tare dragalasi :D

Seamana cu orice, dar cu porumbei nu :rofl: :rofl: :rofl: dar tot sunt dulci!
 

ecstasytm

New Member
Sunt tot mai dragalasi, dar la fel de urati :rofl:
Au inceput penele sa creasca, arata ca doi saculeti moi cu spice iesind, sunt negri si mai au ceva puf pe cap.
Sunt tot mai smecheri si imi ciugulesc mana daca o duc deasupra lor.
Abia astept sa ajung acasa de la servici in fiecare zi :rofl:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Doamne ce uriti mai sunt :) .........dar si cind vor creste ce frumosi vor fi.Ce s epot transforma :visator:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
sunt grozavi! :) cred ca e o placere sa-i urmaresti, eu in fiecare zi eram cu nasul in cuibul randunelelor, sa vad cum evolueaza puii :) Si m-au pacalit, ca nu voiam sa ma prinda parintii umbland la pui si am tot amanat sa-i pozez anul asta pana m-am trezit ca au zbughit-o la 'gradinita', cu ceilalti din zona, in nucul din curtea mea :rofl:
Ce fac parintii? Abuzeaza de ospitalitatea si mancarea oferita de tine? :)
 

mg

Member
La servici aveam niste jardiniere cu flori . Ciinii au mincat pamintul asa ca am renuntat la flori . Acum vad ca au gasit alta intrebuintare pt ele ...
 

ecstasytm

New Member
cresc intr-o zi cat altii in 10 :D

Tot mai mari si mai... impanati :) le-au dat penele si arata ca baietii de 16 ani cu 3 fire de par in barba :rofl:
m-am jucat cu ei azi, nu au parintii treaba ca i-am atins. nu prea vreau sa le dau de mancare pentru ca as prefera sa ramana puiutii cu mine, nu parintii, si sa ne imprietenim.
maine poze noi, sa vedeti hidoseniile mici :D
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Re: cresc intr-o zi cat altii in 10 :D

ecstasytm a spus:
Tot mai mari si mai... impanati :) le-au dat penele si arata ca baietii de 16 ani cu 3 fire de par in barba :rofl:
m-am jucat cu ei azi, nu au parintii treaba ca i-am atins. nu prea vreau sa le dau de mancare pentru ca as prefera sa ramana puiutii cu mine, nu parintii, si sa ne imprietenim.
maine poze noi, sa vedeti hidoseniile mici :D
Poti sa le dai de mancare si la parinti, pentru ca si puii, cand vor parasi cuibul, parintii ii vor aduce inapoi la tine daca stiu ca acolo au mancare! Asa veneau si la mine la geam, cu toti mosdtenitorii dupa ei! :D Abia astept sa vad hidoseniile! :)
 

grumpy

Member
Cand o sa invete sa manance singuri poti sa le dai din cand in cand si cate 2-3 alune de pamant crude. O sa ti se suie si in cap pentru ele.
 
Sus