Leandru - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

miki70

Active Member
Cred ca ma las de pasiunea pt leandri, aia care ii am si atat.
Variegatul si unul somon erau de la tine Gabiuta :( . Daca stau bine si ma gandesc cel variegat sigur mi-l furau din gradina, asa ca oricum ramaneam fara el.
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Nicio veste pe aici? Ce va mai fac leandrii? Ai mei au trecut cu bine iarna si au scapat ca prin urechile acului de tunsoare :) deoarece mi-au luat-o inainte cu imbobocitul. Acum parca nu ma lasa inima sa tai frumusete de boboci! Ba unul s-a si apucat de inmultit. Nici n-am observat pana acum cateva zile, cand i-am scos la lumina, ditamai pastaia!

Gabiuto, parca ziceai ceva anul trecut de o taiere prin iulie? Ca tot nu renunt la foarfeca! :evil:
 

gabiee

Active Member
ieri am scos 3 leandrii , cei mai mari
au dormit foarte bine azi noapte afara , desi au fost -2 grade
vreau sa le tund si eu , dar poate peste vreo saptamana , sa se obisnuiasca putin pe-afara ....
 

gabiee

Active Member
ale mele sunt langa un perete , iar in fata peste 3 m e alta cladire , deci sunt feriti
ieri au facut baie de soare , dar azi e cam innorat dar nu e frig ....
plantele prinse anul trecut nu le-am scos inca ...
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Adina,ziceam anul trecut :mrgreen: Ai mei taiati atunci sunt acum ultrastufosi si arata tare bine.
Referitor la scosul afara :? Hmmm..eu care sunt mai...viteaza in privinta aceasta sa stiti ca nu ma incumet.Inca :D Mai astept .La inceputul lui aprilie cred. :D
 

gabiee

Active Member
ma uit si eu zilnic la meteo , speram ca nu vor mai fi aici la noi minusuri mari .... daca da ... ii duc inapoi in camara unde au stat peste iarna
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Este perioada cu cele mai mari riscuri ;temperaturile sunt atit de versatile....asa ca mai bine nu riscati.Eu sunt Stan Patitul :mrgreen:
 

elenafles

Active Member
Si ai mei au trecut cu bine peste iarna.I-am scos in veranda unde ziua e multa lumina .Afara ii scot dupa 1 mai.
De comanda de la Pirosleander stiti ceva?Parca ramasese sa reluam legatura in martie :D
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Multumesc, Gabiuto! In iulie am sa-i coafez!. Cu putin noroc sper sa-i mai vad in toamna infloriti. Daca nu, cel putin vor fi stufosi - si asta imi doresc acum mai mult.

In ce priveste scoaterea lor afara, nu voi indrazni curand. Ai mei au iesit doar din camera de iernare mai intunecoasa si friguroasa in coridorul bine expus la soare dar neincalzit. Vor mai sta aici vreo luna.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Ana ar fi bine sa vedem ce e cu comanda aceea.Macar de ar fi mai marisori....
Adina bine faci cu leandrii.Categoric ca nu o sa ii vezi infloriti dar stufosi e sigur ca vor fi. :D
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
mi-a raspuns doamna si mi-a zis ca mai repede de mijlocul lunii iunie nu poate sa ne trimita pt are f putine din varietatiile pe care le-am cerut !
in cazul asta nu deschidem topicul ca nu are nici o relevanta ,nu?
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Mai stai si tu vreo saptamina sa vezi ce temperaturi sunt noaptea si sa nu dea bruma.

Ana e super cu data :dans: dar ti-a zis ce NU are ???Sau....
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus