Leandru - partea a II-a

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Adina , sunt superbi :clap: asta e rozul din care am primit si eu de la tine ? :) abia astept sa infloreasca si la mine :)
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
sannamaria a spus:
Adina , sunt superbi :clap: asta e rozul din care am primit si eu de la tine ? :) abia astept sa infloreasca si la mine :)
Da, acela e. Flori roz pal imense si parfumate. Acum sunt suparate pe ploaia care le-a patat si le-a ingreunat.
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
:? parca totusi al doilea e Roeding .
vezi la frunze , Provence are frunze mari crestere viguroasa ,iar Roedingul frunze inguste si mult mai mici decat la Provence ,plus Roedingul si ca planta e mai mica ,crestere mai lenta iar intre noduri e foarte mica distanta pe cand la Provence intre doua randuri de frunze sunt si 8-10 cm .
 

gabrielais

Active Member
sannamaria a spus:
:? parca totusi al doilea e Roeding .
vezi la frunze , Provence are frunze mari crestere viguroasa ,iar Roedingul frunze inguste si mult mai mici decat la Provence ,plus Roedingul si ca planta e mai mica ,crestere mai lenta iar intre noduri e foarte mica distanta pe cand la Provence intre doua randuri de frunze sunt si 8-10 cm .
analizez astazi; multumesc! :hug:
 

gabrielais

Active Member
sannamaria a spus:
:? parca totusi al doilea e Roeding .
vezi la frunze , Provence are frunze mari crestere viguroasa ,iar Roedingul frunze inguste si mult mai mici decat la Provence ,plus Roedingul si ca planta e mai mica ,crestere mai lenta iar intre noduri e foarte mica distanta pe cand la Provence intre doua randuri de frunze sunt si 8-10 cm .
ai dreptate! exact cum ai spus! :hug: multumesc!
 

laural

Well-Known Member
In sfarsit incep si la mine sa infloreasca, primul e Angiolo Pucci

...si Habos, imi e tare drag :indragostit:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
gabrielais a spus:
sannamaria a spus:
:? parca totusi al doilea e Roeding .
vezi la frunze , Provence are frunze mari crestere viguroasa ,iar Roedingul frunze inguste si mult mai mici decat la Provence ,plus Roedingul si ca planta e mai mica ,crestere mai lenta iar intre noduri e foarte mica distanta pe cand la Provence intre doua randuri de frunze sunt si 8-10 cm .
ai dreptate! exact cum ai spus! :hug: multumesc!
ma bucur .asta inseamna ca ai si Roeding :petrecere:
 

laural

Well-Known Member
Habos e la mine la bloc pe pervaz si vorba Anamariei cand ploua il iau in casa....azi am fost la Bran unde ii am pe cei mari, si care stau afara in ploaie :pumni: multi boboci, nici o floare. Angiolo Pucci care avea flori saptamana trecuta ....arata jalnic :(
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus