lantana seminte sau butasi

francesca

New Member
Daca are cineva seminte sau lastari cu radacina de lantana galbena rosie sau portocaliu cu galben si contra cost.
 

francesca

New Member
Dai un semn cand ai disponibili lastari de lantana si la ce pret.multumesc. daca stai pe aproape de craiova poate vin personal
 

francesca

New Member
Pai gabriela esti aproape de mine poate imi dai un lastar la primavara .imi dai un semn daca e posibil.multumesc
 

gabriela61

Member
Imi cer scuze ca nu am mai intrat aici dar lantana mea a murit in iarna aceasta.Era foarte mare si sotul meu mi-a bagat multe plante intr-o casa in care nu locuim .Asa am pierdut lantana,un cactus inalt,bulbii de begonii,doua jardiniere cu bulbi de cale si cred ca si achimenesii pentru ca nu mai rasar de atata timp.Si niste muscate.Doar leandri au supravietuit acolo.Daca pot sa-ti dau altceva din ce am eu...te rog sa-mi spui.
 

Luciana35

Member
Gabriela, chiar daca esti sigura ca a murit sa nu o arunci inca (asta daca nu ai aruncat-o deja). Exact asa am patit si eu anul trecut, era uscata , uscata , am scos-o din ghiveci si am aruncat-o langa un cires in gradina. Pe la sfarsitul lui mai a venit o prietenea la mine si mi-a cerut un lastar si eu , ca sa ma creada ca nu o mai am am dus-o in gradina sa ii arat lantana uscata. Cand colo, ea era plina de frunzulite mici, asa auncata si cu foarte putin pamant pe radacini. Evident ca am pus-o iar in ghiveci si in iarna asta nu am mai aruncat-o. Si abia acum dau ceva frunzulite.
 

gabriela61

Member
Nu am aruncat-o pentru ca am sperat ca va mai lastari dar nu vad nici un semn de viata.Am udat-o in schimb de cate ori ud florile.Era o mare mancacioasa de apa.
 

gomez99

Well-Known Member
lantana asta e un animal foarte rezistent. sint sanse mari sa isi revina, daca e udata din plin. eu o tin iarna in casa, la intuneric si ii pun un pahar de apa la 2 saptamini. cind o scot primavara in gradina nu ma crede nimeni ca isi revine.
 

gabriela61

Member
Mi-am cumparat recent una dar nu stiu ce culoare are dar pot sa-ti tai din ea un lastar.Uite o sa-l tai astazi si-l pun intr-o pastila de turba si o sa-ti trimit saptamana viitoare sa treaca nebunia asta fierbinte.Este ok?Sa-mi lasi adresa .
 
Sus