Lalele

fixpix

Active Member
Mersi Lelia,
Am mai vazut prin albume si la altii... se pare ca erau populare la un moment dat.
Astea fac seminte inevitabil asa ca o sa incerc sa le inmultesc de numa!

Si ale tale is faine, imi place aia "neagra" in mijloc si galben/portocaliu pe margini.
Pacat ca e INALTA. Caut ceva lalele pitice... astea inalte parca nu prea sunt pe gustu meu... si eu sunt asa mai mititel... :rofl:
 

lelia

Well-Known Member
Caline ,pai daca esti mititel ,ar trebui sa-ti placa chestiile mari ,ca la mine asa-i :oops: :rofl:

Laleaua ce-ti place tie a fost foarte inalta si cupa destul de mare in primi ani,anul asta e asa cum iti place tie ,scunda si firava :|
 

nicol

Member
nicol a spus:
Acum am venit de la piata. Uitati ce am cumparat! :) Pe cele la paharel am dat 1.5 Ron, pe laleaua grena am dar 4 ron si am luat si 3 narcise la 2 ron bulbul. Sunt foarte incantata!
http://nnicol.sunphoto.ro/luate_azi_din_piata/70033819
Astazi, in drum spre serviciu, am tras concluzia ca lalelele cumparate de mine acum o saptamana de la mamaia din mediul rural provin din rondourile Primariei. La trei pasi de piata, scuarul e impodobit cu lalele exact din soiurile cumparate de mine. Si ma mai intrebam cine si de ce mi-a jumulit duminica noaptea gradina! :? Clar, de acum nu mai cumpar nimic de la piata! Oricat de cinstita mi s-ar parea bunicuta si oricat de avantajoase preturile!!!!!!!!!!
 

nick1971

Active Member
nicol a spus:
nicol a spus:
Acum am venit de la piata. Uitati ce am cumparat! :) Pe cele la paharel am dat 1.5 Ron, pe laleaua grena am dar 4 ron si am luat si 3 narcise la 2 ron bulbul. Sunt foarte incantata!
http://nnicol.sunphoto.ro/luate_azi_din_piata/70033819
Astazi, in drum spre serviciu, am tras concluzia ca lalelele cumparate de mine acum o saptamana de la mamaia din mediul rural provin din rondourile Primariei. La trei pasi de piata, scuarul e impodobit cu lalele exact din soiurile cumparate de mine. Si ma mai intrebam cine si de ce mi-a jumulit duminica noaptea gradina! :? Clar, de acum nu mai cumpar nimic de la piata! Oricat de cinstita mi s-ar parea bunicuta si oricat de avantajoase preturile!!!!!!!!!!
asta e foarte tare :|
 

R@MONA

Active Member
nicol a spus:
nicol a spus:
Acum am venit de la piata. Uitati ce am cumparat! :) Pe cele la paharel am dat 1.5 Ron, pe laleaua grena am dar 4 ron si am luat si 3 narcise la 2 ron bulbul. Sunt foarte incantata!
http://nnicol.sunphoto.ro/luate_azi_din_piata/70033819
Astazi, in drum spre serviciu, am tras concluzia ca lalelele cumparate de mine acum o saptamana de la mamaia din mediul rural provin din rondourile Primariei. La trei pasi de piata, scuarul e impodobit cu lalele exact din soiurile cumparate de mine. Si ma mai intrebam cine si de ce mi-a jumulit duminica noaptea gradina! :? Clar, de acum nu mai cumpar nimic de la piata! Oricat de cinstita mi s-ar parea bunicuta si oricat de avantajoase preturile!!!!!!!!!!
Adica ti-au furat florile si le-au vandut in piata?
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
 

ghia_don

Active Member
cornelia a spus:
Aia cred ca e Monsella. Nu Ghia?
Habar n-am...In toamna am cumparat un pachet de narcise si in punga era un bulb de lalea ratacit..n-am stiut cum e pina nu a inflorit ..Mi-a facut o surpriza foarte placuta :)
 
Sus