Lalele

miki70

Active Member
Claudelu imi plac Claudiile :indragostit: , dc mai gasesc in toamna mai iau.
Corina ti-am scris si pe sunphoto, aia galbena cu petale ascutite si zdrentuite e mortala. Cred ca are si parfum, nu? Ale mele, cele zdrentuite toate au avut parfum.
 

kerkyra

Well-Known Member
miki70 a spus:
Claudelu imi plac Claudiile :indragostit: , dc mai gasesc in toamna mai iau.
Corina ti-am scris si pe sunphoto, aia galbena cu petale ascutite si zdrentuite e mortala. Cred ca are si parfum, nu? Ale mele, cele zdrentuite toate au avut parfum.

Miki, pe cele galbene le-am luat de prin Pk sau Baumax, cred ca au fost si reduse, iar pe amblaj forma este asa, insa nu arata a fi zdrentuite. Cu atat mai mare mi-a fost surpriza :D Parfum insa nu au.
 

Dea

Active Member
Minunate toate, fetelor! O splendoare in toate gradinile voastre!
Nick, cele grena si cele duble, dar si cele alb cu putin galben, imi plac foarte mult! :D
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Si mie, cele duble, foarte izbitoare combinatia de culoare, iar cele grena parca sunt de catifea :visator:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Inseamna ca sunt de pastrat, trebuie tinute vcarietatile astea care rezista an de an si renuntat la cele care fac fite, nu are rost sa te chinui cu ele
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Nico, sunt super! Imi plac cele duble, bicolore, sunt dementiale...si imi plac si cele grena, si narcisele albe
O minunatie e gradina ta, felicitari!
 

fixpix

Active Member
Lalele, lalele... sambata toata ziua la tara, dar credeti ca mi-am adus aminte sa pozez lalelele care erau in plin proces de inflorire?
Oare azi mai le prind tot asa?

Astea le-am pozat si eu...


Si Tulipa tarda - care isi face un comeback, dupa ce in ultimii doi ani le-am trecut pe lista celor "in pericol de disparitie" - s-au inmultit si am vazut si pui mici din seminte. COOL!

 

lelia

Well-Known Member
Fixule ,cea galbena e minunata !

Desi florile sunt mai mici decat in anii trecuti ,sunt multumita ca au inflorit toate ...







 
Sus