Lacramioare

claude

Well-Known Member
Moderator
Mie imi plac foarte mult, desi de-abia vezi florile pentru frunze eu nu as renunta la ele, mi se par minunate prin gingasia si parfumul lor :D
 

ghia_don

Active Member
Eu trebuie sa scot o multime...mi-au acaparat o buna bucata din gradinuta si nu vreau atitea, chiar daca imi plac si mie foarte mult..
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Si aici e la fel. Anihileaza toate plantele din jur. Cat timp au conditii propice, sunt de neoprit. In fiecare an tot le raresc si in anul urmator o iau de la capat.

Cornelia, lacrimioarele tale sunt exceptia care intareste regula. :)
 

gianinaf

Member
ce sa fac cu "covorul"de lacrimioare dupa ce au trcut florile?pot sa le tund?printre ele am si niste panselute...le sufoca altfel ..si sunt doar frunze
 
am si eu lacramioare,cine doreste?ma poate contacta
gianinaf :nu cred ca poti face ceva,degeaba la tai,tunzi, ca ele au radacinile in pamant si anul urmator ies la loc si mai multe....trebuie sa le scoti ,an de an ca sa poti scapa de ele,parerea mea :)
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Buna @anirolf, bine ai venit pe forum. Violeta1910 nu ne-a mai vizitat de cateva luni si nu cred ca iti va raspunde prea curand (poti vedea data ultimei intrari in profilul ei).
De aceea, iti recomand sa scrii in sectiunea comerciala in caz ca doresti sa achizitionezi sau sa faci schimburi de plante cu membrii forumului.

Te asteptam de asemenea in sectiunea Noii membri se prezinta pentru a face cunostinta si a te putea intampina cum se cuvine! :)
 

anirolf

New Member
Buna,

Multumesc frumos pentru raspuns si sugestii. Am vazut ca e vechi mesajul si topicul, dar am zis totusi sa incerc :)
 
Sus