Kronenburg

mymo

Active Member
Este teahibrid bicolor cu flori rosu cu galben,cu tija inalta si floarea foarte mare,usor parfumat.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Aha, bine ca-l vad intr-o gradina, ca eu cand l-am vazut pe eticheta l-am cumparat, dar stiu eu cum e treaba cu eticheta :mrgreen: Al meu l-am plantat anul trecut in primavara dar nu prea i-a mers bine si acu il pandesc sa infloreasca, dar se pare ca eu locuiesc pe alta planeta, cred ca sunt singura care nu are inca trandafiri infloriti! :evil:
 

bebe Iris

Active Member
La mine e singurul care a murit din 7 tipuri de trandafiri plantati in toamna, dar nu ma las, tot o sa mai pun altul identic in loc :wink:
 

aleynad

Active Member
Moderator
claude a spus:
se pare ca eu locuiesc pe alta planeta, cred ca sunt singura care nu are inca trandafiri infloriti! :evil:

draga Claudia nu esti singura, nici la mine nu a inflorit niciunul pana acum :cry: :cry: :cry: , dar in cateva zile ma laud si eu cu trandafiri infloriti in 2010 :petrecere:
 

albela

Active Member
Al meu e tot Kronenbourg (cel putin asa scria pe cutie), dar e portocaliu cu galben. Iata poze de anul trecut:

Oricum e un soi rezistent si florifer.
 

gabrielais

Active Member
claude a spus:
Aha, bine ca-l vad intr-o gradina, ca eu cand l-am vazut pe eticheta l-am cumparat, dar stiu eu cum e treaba cu eticheta :mrgreen: Al meu l-am plantat anul trecut in primavara dar nu prea i-a mers bine si acu il pandesc sa infloreasca, dar se pare ca eu locuiesc pe alta planeta, cred ca sunt singura care nu are inca trandafiri infloriti! :evil:
suntem doua, deci ne putem plange una pe umarul celeilate... :rofl:

superb Kronenburg-ul..la toamna nu mai scapa necumparat... :idea:
 

mymo

Active Member
Haplea-nu cred,petalele la al tau au alta tinuta.
Atena,Kronenburgul tau are un ficior ardelean :hug:
 

albela

Active Member
Stiu Mymo, sa-ti traiasca amandoi si poate la toamna facem un fecior moldovean la kronenburgul tau adevarat :oops: .
 

Blitz

Active Member
Link-urile urmatoare or fi sau nu "Kronenburg" (bunicul meu zicea trandafirilor de acest fel "Tausendschoen= de o mie de ori frumos")

 

Blitz

Active Member
Nu conteaza ca o fi "Cetate cu coroana= Kronenburg" sau "Cetatea coroanei" sau "Cetatea incornorata :rofl: ") sau ca s-or fi numinad altfel: eu tot tin la trandafirii mei, sunt (cu exceptia gentienelor de Semenic) florile mele de suflet :oops:

P.S. Si nu au legaturi "politice" :rofl:, cel putin pentru mine :oops:
 

anasstasia

Active Member
Blitz este foarte frumos trandafirul tau. Abea astept sa-l vad crescind la mine in curte. Am 2 bucati cumparate care asteapta sa fie plantate. Din 2 o iesi ceva, ceva....
 
Sus