Kostina's Fantasy ( RU)

emeclau

Active Member
nu m-am putut abtine sa nu va arat si voua :ingeras:
desi e prima floare si de abia deschisa sunt in al noualea cer: are fantasy!! si a inflorit cum trebuie!
astept urmatoarea inflorire sa va arat toata rozeta in splendoarea ei :wink:

 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Maamaaaaa! Noroc ca am ochelarii pe nas, ca ramaneam fara ochi! :? :roll: :eek: :hipnotizat: Am decretat, astea nu-s pentru mine! Eu zilele trecute, ca a fost un pic frig, le-am pus "caciulite" la violete, le-am gadilat, le ud cu seringa........ si-s de-alea obisnuite de pe piata romaneasca. Pai la unele ca astea fac cu sotul si cu mama ture, 12 cu 24, sa le pazim sa nu apara "infractorul", sa nu fie frig, sa nu paleasca un varf de frunza, sa nu se usuce vre-un boboc ....etc. Aici trebuie inima tare de tot! :aoleu: :nu stiu: :whew: Cine are sa-i traiasca si sa le inmulteasca.......eu ma multumesc sa le admir de la distanta! :clap: :clap: :clap:
 

emeclau

Active Member
:tavalit: :tavalit: :tavalit:
cineva m-a blamat ca ma bucur asa....dar cand apar florile astea gingase si ..unice...si minunate...chiar ma bucur, cu suflet de copil!
 

ena

Member
Super ca are fantasy! Sa-ti traiasca! Sa vezi ce frumusete o sa fie la a doua inflorire... :visator:
 

floare mica

Member
emeclau a spus:
:tavalit: :tavalit: :tavalit:
cineva m-a blamat ca ma bucur asa....dar cand apar florile astea gingase si ..unice...si minunate...chiar ma bucur, cu suflet de copil!
Si eu topai prin casa de bucurie cind imi infloreste cite una cum trebuie :rofl:
 

marean

Active Member
Felicitari,e chiar frumoasa nuanta de mov !!!
Intrebare de copil nestiutor :oops: : de ce are mai multe maciuluii cu polen (stamine :mrgreen: ) ?
 

Leanna

Member
Foarte draguta micuta, a facut si frunza mea pui, abia astept s-o vad mare. Demult imi doream Playful spectrum, dar am ghinion la variatatea asta, de doua ori am luat frunze, dar fara succes. Tipul asta de violeta are ceva comun cu Playful spectrum :D
Sper sa ne mai incinti cu poze cind va avea si mai multe flori :D
 
Sus