Koehres Kaktus (seminte)

doina

Member
fixpix a spus:
Au mai ramas Georgiana si Doina sa confirme... nu???
Nu vreau sa va dezamagesc....dar...... am vazut cel putin 3 "inceputuri" la semintele de Agave parryi! Si cred ca 1 la semintele de Lewisia... dar mai verific la 17 cand ajung acasa :)
Eu am confirmat de ieri :rofl:
 

fixpix

Active Member
si eu acuma ca inca se intuneca destul de devreme ma grabesc acasa sa apuc sa inspectez pana nu da intunericu peste mine. pot io aprinde cate becuri si lumanari vreau - tot nu e ca lumina de la SOARE.
mai ales daca si am de semanat ceva. semintele mici-mici trebuie imprastiate uniform, cele mari, la distanta egala de celelalte. deci tot e nevoie de lumina.
asa ca... si azi la 4.30 fug acasa.
poate reusesc sa fac poze la ceva proaspat rasarit.
si mai am ceva de plantat !!!
8)
 

georgiana

Member
Nu am primit nimic......si de cand asteptttt!!!!!!!!!nici macar avizul...am sa trec putin mai tarziu pe la posta.....
:(
 

fixpix

Active Member
oooof!

du-te te rog la posta unde iti vin coletele si intreaba de un colet cu nr. prez. 947 de la ORADEA. cred ca tipa l-a introdus GHEORGHIANA ca asa imi apare mie pe borderou. dar adresa si numele SPER sunt corect scrise pe colet!

ar fi pacat sa se piarda...
 

georgiana

Member
:eek: cum sa se piarda...........!!!!!ma omori cu zile....sigur ma duc ...eu am mai avut ,,mici neintelegeri" cu posta asa ca...mi e frica sa nu le gasesc si desfacute si lipite (nu ar fii prima oara, am mai patit cu seminte de streptocarpusi si chiar cu plantute)
 

fixpix

Active Member
pai ziceam si eu.
cu cat mergi mai repede, cu atat mai bine. poate pur si simplu nu ti-a parvenit avizu ala!
la celelalte fete le-au ajuns deja semintele.
sau poate o sa ai o surpriza placuta - doamnele de la posta au desfacut coletu si ti-au si semanat frumusel semintele, si ghivecele te asteapta cuminte pe caloriferele de la posta, la lumina...

eu n-am luxu asta... dar ma descurc.

:wink:
 

dumitza

Member
georgiana a spus:
:eek: cum sa se piarda...........!!!!!ma omori cu zile....sigur ma duc ...eu am mai avut ,,mici neintelegeri" cu posta asa ca...mi e frica sa nu le gasesc si desfacute si lipite (nu ar fii prima oara, am mai patit cu seminte de streptocarpusi si chiar cu plantute)
Si eu am patit asa cu ei.Sunt niste nesimtiti :x :x :x
 

dumitza

Member
fixpix a spus:
sau poate o sa ai o surpriza placuta - doamnele de la posta au desfacut coletu si ti-au si semanat frumusel semintele, si ghivecele te asteapta cuminte pe caloriferele de la posta, la lumina...

eu n-am luxu asta... dar ma descurc.

:wink:


:tavalit: :tavalit: :tavalit: :tavalit: :tavalit: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Esti tare Pixi....numai tu te puteai gandi la asa ceva...... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
 

georgiana

Member
in sf am luat coletul!!!!!!!!!!!dupa ce am asteptat sa l caute.....
(stampila era din 23.02 ora 9)
l am luat ....poti dormii linistit....
multumesc mult!!!!!!!!
 
Sus