Kiwi

Florin

New Member
Si eu am mutat in gradina 4 fire in primavara asta, dupa ce i-am tinut in ghiveci toata iarna. Ai mei sunt mici, au cam 40-50 cm.
 
A

Anonymous

Guest
Am si eu un kiwi cumparat de la Metro (mi-a placut ce frumos era si n-am vrut sa-l las acolo sa moara) dar vad ca a inceput sa creasca mare :shock: . E tinut pe balconul meu mititel.
 
A

Anonymous

Guest
Si dupa 2 ani va trebui sa-l vand, ca o sa-mi creasca si cele peste 20 de hoya pe care le am + hibiscusii+ restul... Dar mai e pana atunci :rofl: .
 

mio

Member
Dragii mei vreau si eu sa cumpar plantute de kiwi! Daca ma puteti ajuta, va multumesc din suflet!
 

ghia_don

Active Member
Plantutele de kiwi obtinute anul acesta din seminte le-am plantat in gradina Le voi putea lasa la iarna afara?
 

Gaia

Member
Eu zic ca da dar in primul an le-as preteja un pic ca sunt tinere tare si in Iasi e uneori f frig
 

schlucky

Member
attila..... spune-mi te rog cum se pot deosebi kiwi intre ei, adica cei masculini de cei feminini? stiu ca doar cei feminini fac fructe si formula ideala este de 1:7 (feminin:masculin), dar inca nu m-am lamurit cum ii deosebesc.
 

ana popa

Member
Nu sunt Attila, dar
formula ideala este de 1:7 (feminin:masculin)
Formula este invers 7:1(feminin:masculin).
Deosebirea e poate face prin flori, in stanga este floarea masculina iar in dreapta este cea feminina.
 

schlucky

Member
ana ai intradevara 100% dreptate.... pe un seit de exotice, unde scria ca 1:7 feminin:masculin ..... acum dupa ce ai spus am cautat si alte surse...si e asa cum spui, ori e greseala din neatentie acolo ori de neinformare ....

mersi si pt. poza ....
 
Sus