Kertimag

sarselia

Active Member
Moderator
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Noa bine ca m-ai prins!
Si eu care vroiam sa fie top secret!
Ce ma fac acum???
Nu numai de alea mi s-a lipit retina ci mai am cateva chestiute.
De aia ziceam ca eu am o comanda mai mare si ca nu as vrea sa te incurc foarte tare.
Dar acum ca m-ai prins....trebuie sa faci ceva ca sa te iert.

:wink:
Glumeam....
 

claude

Well-Known Member
Moderator
sarselia a spus:
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Noa bine ca m-ai prins!
Si eu care vroiam sa fie top secret!
Ce ma fac acum???
Nu numai de alea mi s-a lipit retina ci mai am cateva chestiute.
De aia ziceam ca eu am o comanda mai mare si ca nu as vrea sa te incurc foarte tare.
Dar acum ca m-ai prins....trebuie sa faci ceva ca sa te iert.

:wink:
Glumeam....
Nu ma-ncurci, doar o sa ma faci sa nu dorm noaptea uitandu-ma la orhidicile tale si daca chiar dorinta va birui te poti trezi ca ajunge coletul...ghici cum? fara orhidici.... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
 

sarselia

Active Member
Moderator
:rofl: :rofl: :rofl:
Pai acuma ce sa mai zic...
daca o sa se inmulteasca bulbii de la ele iti dau si tie!
:wink: :wink:

Ce zici?De acord?
Desi ai chiar putea incerca si tu dar asta depinde de cat timp vei fi plecata...
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Sarselia, tocmai asta e, ca anul asta e unul mai horror si s-ar putea sa fiu plecata din iunie pana prin octombrie...asa ca s-ar putea sa ma bucur doar de florile de primavara :cry: :cry: :cry: Da' las ca trece si mi-am propus ca vara viitoare sa ma ancorez de gardul gradinii :) , nici cu buldozerul nu ma disloci :)
 

sarselia

Active Member
Moderator
Lasa ca important e sa faci ce trebuie si pe urma floricicile.
Ca ele tot aici raman si vei putea avea parte de ele cand va fi sa fie.
Pupici
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Asa e cum zice sio Cornelia,ei sunt doar distribuitori si depind de furnizor.Ce nervi mi-au facut si mie anul trecut....
 

claude

Well-Known Member
Moderator
iudit a spus:
Asa e cum zice sio Cornelia,ei sunt doar distribuitori si depind de furnizor.Ce nervi mi-au facut si mie anul trecut....
aha, asta-i botezul focului? :) Bine ca stiu, ca va suprataxez :rofl: :rofl:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Pe nooooii???
astia ingerasii???
:ingeras: :ingeras: :ingeras: :ingeras: :ingeras: :ingeras: :ingeras: :ingeras: :ingeras:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: V-ati gasit dracusorul, voi...ingerasii :rofl: :rofl: :rofl:
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Eu am zis ca poate n-a fost sa fie anul trecut...dar vad ca-si pastreaza obiceiurile cei de acolo.Treaba asta nu s-a intamplat anul trecut ci acum 2 ani.Anul trecut am comandat eu individual cate ceva,comanda am facut-o in ianuarie si dupa multe mailuri,mi-au scris la sfarsitul lui aprilie ca imi pot onora comanda dar nu in totalitate...I-am refuzat politicos!
 

vivi23ro

Member
pina saptamina viitoare cel devreme, nu o sa fie marfa, am aflat din surse din interior, cica le a inghetat marfa in tiruri si s a salvat putin , asa ca asteapta alta marfa
 

claude

Well-Known Member
Moderator
vivi23ro a spus:
sper sa nu o strecoare noua....
Ai dreptate, Vivi, ar fi o posibilitate :? O firma serioasa ar avea asigurare pe transport si nu ar trebui sa se intample asta...da romanu e lacom si mai stii ce-i trece prin cap? :(
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Tocmai am sunat la Kertimag... :( Si am dat peste o doamna foarte agasata, care mi-a spus ca in perioada asta nu vand la persoane fizice...ca n-au timp...si ca sa ma duc sa cumpar din magazinele de specialitate... :eek:
Drept sa va spun, eu m-am saturat pana peste cap de neseriosii astia...unul spune una , altul alta...neseriosi...
 

sarselia

Active Member
Moderator
Nici mie nu mi-au raspuns la mail.I-am intrebat cam pe cand pot sa imi livreze comanda si...nimic.Liniste si pace.
Cred ca o sa o anulez si vad eu cum si de unde iau dar si mie mi se par neseriosi.
:(
 

claude

Well-Known Member
Moderator
eu daca gasesc orhidicile alea care le au ei pe la Cluj, va iau cu placere...sau alti bulbi mai deosebiti, care ii livreaza doar ei...maine cred ca dau o tura pe la mag di specialitate...va anunt daca au primit marfa de la ei...
 
Sus