Kaufland

Azi am gasit la Kaufland Tecuci hibiscusi cu 8 ron ,deosebiti.Eu am luat galben cu ochi rosu,alb cu ochi rosu,galben pe margine si in mijloc rosu si un mov -nu sunt chiar sigura de culoarea ultimului pentru ca floarea era pe duca.Dar oricum au 3-4 plante intr-un ghiveci si un pret f bun.
 

fdana

Member
Cel alb cred ca e Pink Dream dar cand nu are lumina asa face floare.Pt orice eventualitate mai asteapta cateva floricele.Surful e mortal.
 

raven

Member
Pentru cei interesati, la Kaufland au kit-uri pentru plante de iaz la 20 lei. Eu m-am ales cu 2 nuferi :)
 

LadyBug

Well-Known Member
te invidiez, vreau si eu, dar in zona mea Kaufland aduce cam tot timpul aceleasi 20 de soiuri (4 tipuri de orhidee, niste clopotei de 3 feluri trandafirasi, calla, gerbera si altele, deja le-am invatat), inca n-am vazut nuferi, e drept ca n-am mai trecut de 3 zile pe acolo...
 

raven

Member
Azi au intrat. Eu am trecut si ieri si nu erau. Azi am vazut in catalog ( la ei se schimba oferta miercurea) si mi-am facut drum special
 

LadyBug

Well-Known Member
Oare mai gasesc maine? Incerc sa-mi fac drum special pentru asta! Multumesc mult pentru informatie!
 
Sus