Kaufland

D

dyayzh

Guest
Culorile de la dendrobiumi sunt cele de nuante mov, alb si combinatii intre ele.
 

sicamin

Member
La cel de pe Gh.Lazar ,dar nu aveau multe plante. 21 cred ca a fost si erau poisentia cu 7,kalanchoie cu 9.Erau si ceva bonsai cu 24 dar tare amarati.
 

sebii

Member
au fost, am luat si eu unul dar am mai prins ce a mai ramas, are o floare si cativa boboci sper sa reziste. Din cate am inteles, cel putin la constanta, cu flori alimenteaza lunea si joia, puteti intreba la informatii.
 

sicamin

Member
Vivi ,la noi au bagat hibi (14lei ) dar erau doar rosii simpli cu flori trecute si cativa boboci.
Mai erau ripsa.(roz,rosu,portocaliu) si gerbera multe culori la 5 lei.
 

dumitza

Member
La noi erau o multime de flori dar am fost dezamagita de amarilisi.Aveau crem si satirat(crem cu alb)la 18 rom buc,dar nu am gasit unul bun.Toti erau degerati,moi si mucegaiti.Cum am iesit i-am zis vanzatoarei sa trimita pe cineva sa verifice marfa ca sunt bulbii stricati.A parut surprinsa si mi-a multumit pentru sesizare ,promitand ca va trimite pe cineva.Nu stiu daca asa a facut,dar eu mi-am facut datoria. :ingeras:
 

ghia_don

Active Member
La Kaufland, era azi o oferta bogata de bulboase de toamna.. lalele, zambile, narcise, fritilarii, leucojum, etc ...
 

kerkyra

Well-Known Member
Ieri aveau in Kaufland Craiova schlumbergera frumoase, 3 culori (alb, roz si corai), nu f mari dar pline de boboci, la 6 lei si ceva.
 

sebii

Member
Au bagat seminte, multe ! Cel putin in Constanta si in Slobozia e un raft intreg. Am vazut cateva noutati : busuioc mov, ceapa si usturoi de tuns, chimion, anason. :)
 

fdana

Member
La kauflandul din Timisoara(unul din ele) azi erau gerbera in ghicevi de ceramica,kalanchoe,lobelia ,primula obconica si mai cateva plantute.Hibi dupa cum scria in oferta IOC(nu).La raionul de gradinarit au aparut seminte de la diverse firme si cam atat.
 

miki70

Active Member
kerkyra a spus:
Ieri aveau in Kaufland Craiova schlumbergera frumoase, 3 culori (alb, roz si corai), nu f mari dar pline de boboci, la 6 lei si ceva.
wau! Nu am fost pe faza, oare mai sunt?
 
Sus