Justitia (Jacobinia)

D

dyayzh

Guest
La mine cu siguranta va mai inflori caci deja si-a format rozeta. Dar alba tot inca nu am gasit :cry:
 
D

dyayzh

Guest
Am vazut ca sunt tare harnicute. A mea infloreste a treia oara anul acesta :D
 

Roxana

Active Member
Si a mea a inflorit, dar cat am fost eu plecata in tabara. :(
Sa va bucure cu multe flori frumoase!
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
A inflorit si la mine Jacobinia,asa de spectaculos,este un roz aparte,alba cred ca-i raritate.
 

marean

Active Member
Si a mea face floricica , saraca . Ma face sa ma simt vinovat,am neglijat saraca plantuta in ultimul hal si ea tot se indeletniceste sa infloreasca :oops: :oops: .
 

lelia

Well-Known Member
Dupa inflorirea spectaculoasa din vara,am taiat-o drastic ,acum face flori din nou .

 
D

dyayzh

Guest
Este o floare ff putin mofturoasa si foarte florifera. Are o eleganta aparte cand este inflorita. Mie personal, imi place in mod deosebit. Sa te bucuri de ea :D
 

Roxana

Active Member
eh, nici chiar asa, mai are cateva frunze in varf, dar oricum este o diferenta intre aspecyul din vara si cel de acum.
 

nicoll

New Member
JUSTITIA

Am si eu un exemplar, areun an,m-a inflorit o singura data a mai scos trei boboci mai mici darnu au mai inflorit si dupa cum am vazut si voi ati patit,incepe sa-i cada frunzele.Mai intai se innegresc pe margina frunzele, apoi se ingalbenesc si cad.Ce pot sa fac sa o salvez?
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Nu a avut cumva parte de prea multa apa?De obicei din cauza asta i se innegresc frunzele......
 
Sus