Judit

iudit

Well-Known Member
Moderator
Defne a spus:
Multumesc frumos,stiam ca unul purta numele sotiei sale.
Este vorba de soiul Judit din clasa floribundelor.Un trandafir galben si nu intamplator asa....deoarece sotia maestrului adora culoarea galbena. A fost creeat in anul 1996.


Si a inflorit si la mine acest trandafir,pe care l-am primit de la dl. Wagner,si-i multumesc si pe aceasta cale:

Are un parfum minunat!
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Adorabil trandafirul,nu stiu cum se intampla,insa constat ca numai unele doamne au trandafiri cu numele lor,oare Mirela 06 stie ca exista si un trandafir cu numele ei?
Mai am o curiozitate,oare cine este doamna in mov in cinstea careia domnul profesor a creat trandafirul omonim?
 

irinabv

Active Member
Moderator
Iudit, trandafirul tau zici ca-i din zahar :D E cel mai frumos trandafir pe care l-am vazut. Seamana cu tine? :D
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Hehe ce modesta mi-s io... :oops:
Imi place sa cred ca si eu sunt asa de dulce...
 

daisy111

Active Member
Dar nu trebuie doar sa-ti placa sa crezi ca esti dulce,pt ca tu chiar esti o dulce!!!!! :hug: (spun asta la figurat,iar la propriu il intrebam pe domnul sot :oops: :oops: :oops: )
Minunat trandafir,o culoare de vis!!! :visator: :visator: :visator:
 

sorina

Active Member
Judit , am ramas cu gura cascata .... adica cu ochii cascati :incapatanat: Adica minunat . Traiacsa ambele Judit
:wink: :mrgreen:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Iudit, e foarte reusit! Imi place foarte mult, cred ca o sa-l comand si eu daca va fi disponibil la toamna la Rosafruct
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Eu l-am primit de la dl.Wagner din pepiniera lui proprie care e tot la Rosafruct.Acum 2 ani incepeau si cei de la Rosafruct sa-l inmulteasca.Nu stiu daca au la vanzare sau nu.
 
Sus