Journey to Forever

Marcela

Member
Cautand informatii despre cum am putea alege o cale mai curata, mai naturala, am dat peste siteul Journey to Forever.

Multe lucruri minunate sunt puse la dispozitia celor intersati, iar printre ele se afla libraria.
http://www.journeytoforever.org/farm_library.html

Puteti afla o multime de informatii interesante. Eu mi-as dori sa realizam o astfel de librarie in limba romana.
Ar fi printre cei interesati de agricultura sanatoasa si cativa dispusi sa ajute la traduceri?
 

claude

Well-Known Member
Moderator
N-am apucat inca sa citesc, abia am accesat site-ul propus de tine, o sa citesc cate ceva si, in masura in care informatiile sunt interesate, as putea si sa traduc cate ceva cand am un pic de timp. :D
 

victoria222

Active Member
Foarte tare linkul, Marcella, multumim!! Nu cred ca cineva va alege sa faca traduceri in timpul liber...dar cei interesati care nu cunosc engleza pot folosi traducatorul google. Ar trebui editurile din tara sa se ocupe cu asemenea traduceri, dar ... :(
 

Marcela

Member
victoria222 a spus:
Foarte tare linkul, Marcella, multumim!! Nu cred ca cineva va alege sa faca traduceri in timpul liber...dar cei interesati care nu cunosc engleza pot folosi traducatorul google. Ar trebui editurile din tara sa se ocupe cu asemenea traduceri, dar ... :(
De'aia fac eu voluntariat :wink: ca sa nu astept dupa factorii de decizie...

De tradus, am inceput sa traduc Gaia's Garden, o carte despre permacultura. Merge greu, dar nu ma descurajez.
Fac ceva ce consider util si mai si imi perfectionez engleza.

Cat despre traducerile google... uneori sunt cat de cat ok, dar alteori nici nu stiu daca sa :tavalit: sau :eek:f: ...
 

grumpy

Member
Traducerile Google sunt groaznice. Lipsa de timp ne omoara, mi-ar placea sa ajut si eu dar...

Daca reusesc totusi ceva, va anunt.
 

Marcela

Member
grumpy a spus:
Traducerile Google sunt groaznice. Lipsa de timp ne omoara, mi-ar placea sa ajut si eu dar...

Daca reusesc totusi ceva, va anunt.
Eu am luat asupra mea traducerea primelor trei capitole. S-ar putea ca urmatoarele trei capitole sa le traduca tot cineva de pe egradini, iar daca mai gasim cativa voluntari, intr-o luna cred ca n-avem ce face...
 
Sus