Jasminum nudiflorum

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Din ce am constatat la a mea ,pe care am cam mutat-o pe la inceputurile ei prin diverse locuri prin curte, trebuie sa ramina verde.Dar,avind in vedere ca ea din toamna incepe sa isi formeze bobocei pentru inflorirea de iarna nu cred ca ai facut facut bine ca ai deranjat-o.E posibil sa nu ii fi placut.Daca mai ai lastari verzi marcoteaza-i ca sa salvezi din ea daca cumva pateste ceva.
 

elianna

Well-Known Member
Revin. In afara celor 4 care le-am suparat acum, am una de anul trecut care am plantat-o langa clematite. Nu-mi place cum se vede, cred ca nu e locul potrivit. Cand si cum pot s-a mut daca ea face flori iarna iar in rest e in perioada de vegetatie?
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Am vazut mai de mult o poza care de fapt m-a si determinat sa il cumpar acum citiva ani pe al meu care era fotografiat linga un mic lac si bogatia ramurilor inflorite se oglindea in acel ochi de apa.Era superb.
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Iata ca anul asta s-a dat in spectacol.... a inceput sa infloreasca in noiembrie...a prins o iarna relativ blanda... si acum e faza de inflorire maxima...


 

adrianam

Well-Known Member
Imi place ca reusesti sa-l tii adunat. Il legi de gard in mai multe locuri?
Al meu se imprastie mereu pe jos ca nu am cum sa-l leg de gard, iar proptele pe care i le pun sunt doborate mereu de vant!
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Da, e legat in mai multe locuri cu o banda de material textil verde.
 
Sus