James Galway(Austin)

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Trandafir creat de D.Austin in anul 2000 UK.
culoare : roz deschis
parfum :moderat
inaltime :1,3-2,5 m
in zonele mai calde merge si ca urcator .
USDA zone :6b

 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Imi place foarte mult acest trandafir. De fiecare data cand ii vad florile ma gandesc la o balerina.
 

mirceaspc

Active Member
Moderator
Un trandafir foarte frumos. In fiecare an stau in cumpana - sa-l iau sa nu-l iau. Ce ziceti ? Isi merita locul in gradina comparativ cu ceilalti rozalii (stiu ca fiecare soi este unic in felul sau dar in linii mari multi sunt asemanatori) - este un must have ?
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
eu zic ca e un must have , e un alt fel de roz ,eu am ramas cu gura cascata cand l-am vazut inflorit prima data .
tin sa mentionez ca nu sunt fan roz :giggle: dar la asta ,Harlow Car si Gertrude J nu as renunta .
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Si eu cred ca este un trandafir ce trebuie avut in gradina. Florile sunt incredibil de frumoase. Altfel este un trandafir cu ramuri erecte si cred ca va forma o tufa frumoasa la maturitate.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Madalino, incepe plantatul pe langa gard...in exterior :tavalit:

Hmmmm, o sa-i jumulesc trandafirul lui Annamaria ca a tacut malc, nu mi-a zis ca-l are >:)
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Glumesti, nu? Deja plantez pe exterior :rofl:) - cred ca incep sa plantez pe parcela de langa noi :rofl:)
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Daaaaa? Si ce plantezi la exterior? Trandafiri cu multi- multi ghimpi? ;-) As planta si eu pe terenul viran de langa mine, dar e doar pamant galben cleios rau, ca am incercat!
 
Sus