Isop

claude

Well-Known Member
Moderator
:rofl: ai dreptate! Cu aromaticel sotul meu e mare amator, ar pune in cratita de toate, la unele mancaruri isi arunca deasupra cate un pumn intreg de patrunjel, eu nu suport. Unele le tolerez doar in cantitate extrem de mica, de exemplu mararul ma scoate din minti, il suport foarte greu, a facut mama o data sarmale si nu le-am putut manca pentru ca a scapat putin mai mult marar decat suport eu
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:rofl: :rofl: :rofl: stati sa vedeti ce o sa va trimit la primavara/vara.Numai prospaturi va invat sa haliti :tavalit:
 

belisima

Well-Known Member
eu am o tufa de isop in gradina,are cativa ani deja,s-a inmultit frumusel,insa e numai de decor ca mirosul :bolnav: nu ma prea atrage,si mie imi plac condimentele
 

MihaelaR

Member
sannamaria a spus:
eu m-as duce si la pascut doar vad odata ca a plecat iarna :rofl:

mie imi plac astea aromatice ;-) mai putin baietilor ,dar nu au curaj sa comenteze :rofl:
Vezi daca suntem sefi in bucatarie,asa fac eu cu sotul meu cand bombane ca am pus prea multe mirodenii,eu ii zic :daca nu iti convine,fa-ti singur,eu nu pot altfel,
dar imi aduc aminte ce nazuri ii faceam si eu lui mama,apropo de mirodenii,
offff,pana se face acel clik de ce este bun,dureaza,sau in anumite cazuri sa nu fie niciodata.
Mirodeniile nu sunt doar de un gust mai bun,ci si o sanatate mai buna.
Numai bine,
:hug: :hug: :hug:
 
Sus