Irisi

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

George

Member
Foarte frumosi irisii anei popa si ai lui popgeo, eu nu am decat din cei obisnuiti, si totusi vreau sa ma laud si eu cu ei :D
 

Fleur

Active Member
Si ai nostrii sunt frumosi George ca sunt ai nostrii. Si eu tot de astia am :wink:
Eu ma bucur si de floarea de papadie, ca da asa bine galbena pe fondul verde intens al ierbii :rofl:
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
ana popa a spus:
:cry: vreau si eu asa iris!
Ok, odata ce se inmulteste (probabil ca deja in toamna) vor fi disponibili puiutzi. Sa speram ca o sa fie vremea mai buna, ca daca tot asa seceta va fi nu prea vor fi puiutzi de la el...
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
George a spus:
Foarte frumosi irisii anei popa si ai lui popgeo, eu nu am decat din cei obisnuiti, si totusi vreau sa ma laud si eu cu ei :D
Georgeeeee..........iti da fata la toamna cite o bucatica din irisii ei colorati.Nu am aparat sa le fac poza dar am asa:alb,bleu deschis,mov inchis cu alb,caisiu (de visul visului e asta) si sa vad acum ce imi mai rasare.Cred ca unul mov cu portocaliu...... :oops:
Acum pentru tine o sa ii notez pe unde sunt :mrgreen:
 

George

Member
Gabiuta a spus:
George a spus:
Foarte frumosi irisii anei popa si ai lui popgeo, eu nu am decat din cei obisnuiti, si totusi vreau sa ma laud si eu cu ei :D
Georgeeeee..........iti da fata la toamna cite o bucatica din irisii ei colorati.Nu am aparat sa le fac poza dar am asa:alb,bleu deschis,mov inchis cu alb,caisiu (de visul visului e asta) si sa vad acum ce imi mai rasare.Cred ca unul mov cu portocaliu...... :oops:
Acum pentru tine o sa ii notez pe unde sunt :mrgreen:
Multam frumos :D Deja ma si gandesc unde le va fi locul :)
 

lelia

Well-Known Member
Plictisit ... :? nici vorba ,dar ne-ai inbolnavit cu siguranta :cry:
Sunt deosebiti ,ai o multime de nuante si toti au flori sanatoase .Sa iti traiasca si repede sa se-nmulteasca :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
In afara de ala clasic,albastru nici unul nu e parfumat.Cel putin cei care mi-au inflorit mie :? .Or mai fi soiuri insa cind treceam pe linga cel albastru era un miroooooooooooooossssssssssss..................
Angelico,din astia poti pune la munte ca rezista secetei cu brio.Eu i-am mai udat dar rezista cu stoicism la neudare.
Acum am vazut ca se mai pregatesc doua soiuri. :oops: Insa cel grena (cred ca al lui Popgeo) m-a dat gata.
 

angela draganoiu

Active Member
Gabiuta am si eu in curte din cel clasic albastru. am mai pus unul cu floare galben si mov dar n-a inflorit niciodata in 3 de cind l-am pus. asta clasic s-a intins ca o placinta si asta primvara l-am despartit si am pus puii prin curte iar acum au inflorit toti. e un parfum ............. divin.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus