1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosirii acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Irisi

Discuție în 'Bulboase' creată de ribana, 4 Feb 2007.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. iris

iris Active Member

Nu ma plang ci doar am pretentzi si cum spun manelistii "valoare".
    Fixpix te oftica achizitiile mele? Daca vrei iti gasesc un sponsor! Eu una m-as bucura sa obtin informatii ce si unde se gasesc diferite plante chiar daca nu mi le-as permite.Si inca ceva, am invatat sa ma intind pana unde-mi ajunge plapuma.

2. popgeo

popgeo Well-Known Member Membru staff Moderator

Localizare:
    Caransebes/Toronto
    Eu inca nu..;-) Da daca imi gasesti un sponsor iti fac rost de informatii de unde se gasesc diferite plante...;-)

3. iris

iris Active Member

Iata cum o iau pe aratura. :oops: Imi cer scuze dar fixpix :twisted: e de vina!!! :rofl: Popgeo las-o balta nu esti genul de barbat "neputincios" ce nu poate obtine de la viata ce vrea. 8) Vorba aceea "Fi barbat nu fi muiere"
    Asadar era vorba despre irisi.Daca sunt reclamatii sau deranjez cu postarile mele va rog sa-mi scrieti mesaj privat. :)

4. fixpix

fixpix Active Member

Localizare:
    Oradea
    ioi iris. ce reclamatii? poate are cornelia un caiet cu un creion prins cu atza de canepa (sau din ce o fi) cum tin minte de prin cofetariile din copilarie?
    :rofl: :rofl: :rofl:
    sponsorii is buni...da sper ca nu tre sa port tricouri cu numele firmei.
    :rofl:

5. ACHIMENES

ACHIMENES Member

Localizare:
    Ilfov
    Au inceput si anemicii mei sa-si dea drumul la inflorit :rofl: [​IMG] [​IMG] restul mai tarziu :)

6. iris

iris Active Member

Sunt frumosi "anemicii" :)

7. ACHIMENES

ACHIMENES Member

Localizare:
    Ilfov
    Doamne se pare ca anul asta m-am procopsit :rofl: numai cu piticanii......irisii, lalele, anemone.......cam multe :rofl: :? :?

8. popgeo

popgeo Well-Known Member Membru staff Moderator

Localizare:
    Caransebes/Toronto
    Primul iris germanica inflorit anul asta..

9. iris

iris Active Member

10. IZA

IZA Active Member

Localizare:
    TIMIS
    [​IMG] La strada, plantati anul trecut in primavara. Din cei obisnuiti dar nepretentiosi si frumosi :D[​IMG]

11. iris

iris Active Member

12. ana popa

ana popa Member

Localizare:
    Oradea
    E foarte frumos, sa-ti traiasca!

13. ACHIMENES

ACHIMENES Member

Localizare:
    Ilfov
    Piei ispita :) :) esti inumana :( :( :( sa-ti traiasca, ca tare sunt frumosi :D :D :D

14. iris

iris Active Member

:tavalit: :tavalit: :tavalit:
    :rofl: Asteapta sa vezi ce urmeaza 8) . Imi vine sa ma tzuc eu pe mine de fericita ce sunt. :indragostit: :)

15. iris felicitari pentru frumusetile din gradina ta. am si eu din cei clasici albastru-mov, si imi plac teribil chiar si dupa ce se trec florile pt ca frunzele formeaza o tufa eleganta.

16. iris

iris Active Member

Multzumesc. Intradevar cand sunt infloriti sunt de poveste iar apoi raman frunzele verzi :)

17. iris

iris Active Member

18. Iris ai de unde sa-ti incarci bateriile cu frumusete, si cred ca parfumul e divin.
    ai mei nu stiu inca daca au inflorit, o sa aflu azi-dupa amiaza si vi-i arat luni.

19. Mnina

Mnina Well-Known Member Moderator

Localizare:
    in eter
    Ultimii sunrt si mai si,multumim de priveliste!

20. iris

iris Active Member

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta