Irisi II

cristinaf

Well-Known Member
Multumesc Violeta, vorbim mai incolo. :* Cred ca am de unde da la schimb un Bluebird wine, daca vrei.
Claude, e mortal carliontatul tau. :hipnotizat:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Roxana, e minunat! Al meu inca nu l-am putut admira ca prima floare mi-au halit-o gandacii parosi, mai are 2 boboci sper sa-i vad in toata splendoarea macar pe aceia :evil:

nicolae68daniela, frumos galbiorul, n-as fi zis ca o combinatie de alb-galben poate avea asa efect placut pana nu l-am vazut si pe al meu :D
 

nicolae68daniela

Active Member
[
nicolae68daniela, frumos galbiorul, n-as fi zis ca o combinatie de alb-galben poate avea asa efect placut pana nu l-am vazut si pe al meu :D[/quote]
Si mie imi place foarte tare si are un parfummmm !! :oops:
 

nicolae68daniela

Active Member
Multumesc Macha !! nu mai stiu , trebuie sa ma invrednicesc si sa-i indetific, mi-am pierdut lista pe care o aveam cand i-am comandat.


Frumosei foc irisii tai !!! :clap:
 

adrianam

Well-Known Member
Foarte frumosi toti!
Claude, ca sa mai zic de colectia ta! :salivat:

Am si eu luati cu o comanda comuna in urma cu vre-o 2-3 ani, dar nu s-au dezvoltat, iar Ghost Train abia anul acesta a inflorit, superb, intr-adevar! Cred ca are cea mai neagra floare pe care am vazut-o pana acum!
Este aproape negru dar este frumos!
Ma inscriu si eu la tine Claude, la irisi, la schimb sau contra cost, cum vrei!
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Multumesc pentru aprecieri! :D

adrianam, cu siguranta ca vor fi ceva rizomi disponibili pentru ca unele tufe trebuie sa le mut si sa le separ pentru ca s-au facut mari si nu mai incap in locul in care sunt. O sa pun o lista cu ce e disponibil mai incolo, dupa ce termina inflorirea
 

claude

Well-Known Member
Moderator
bebe Iris a spus:
Superbi irisi aveti! Claudelu' te-ai umplut de ei! :D
Si inca mai am si altii :rofl:
Pai daca mi i-ai tot bagat sub nas pe ai tai cum puteam sa rezist? :rofl: :hug: Anul asta nici nu ma mai uit ce vei avea disponibil ca doar ma apuca dracii, ca nu mai am unde-i pune si daca ma uit nu ma pot abtine :suparat:
 

bebe Iris

Active Member
claude a spus:
bebe Iris a spus:
Superbi irisi aveti! Claudelu' te-ai umplut de ei! :D
Si inca mai am si altii :rofl:
Pai daca mi i-ai tot bagat sub nas pe ai tai cum puteam sa rezist? :rofl: :hug: Anul asta nici nu ma mai uit ce vei avea disponibil ca doar ma apuca dracii, ca nu mai am unde-i pune si daca ma uit nu ma pot abtine :suparat:
:rofl: Nu te uita, ca anul asta nu am mai nimic. :rofl:
Astept sa cumpar eu de la tine :hug:
 

nick1971

Active Member
din comanda din vara
dintre veterani


iar dumnealui achizitionat acum 2 ani din Polonia
si mai am dar n-au inflorit inca
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Foarte faini, Nick! Ala alb din poza 8 de care e, ca are o floare tare interesanta!
 
Sus