Inradacinare butasi prin metoda float hydroponics & ...

Dan coacaz

New Member
Re:

sicora fabian a spus:
Ba este cineva care te poate convinge, Nidac: practica!
Incearca cu butasi erbacei, prin iunie - iulie, la umbra, din soiuri de trandafiri urcatori, buchetari sau floribunda! Nu incerca cu Thea, Thea Hibrizi sau specii botanice caci au un procent foarte mic de inradacinare.
Iti recomand ca la fiecare litru de apa folosit sa pui o lingura de "clor" din comert folosit de gospodine la inalbirea rufelor . . .
Vei fi uimit sa vezi ca in cel mult doua luni vor avea radacini! :D
Interesantă recomandarea cu clorul. Dacă se poate explica cum poate ajuta...
 

Dan coacaz

New Member
Roxana Peled a spus:
Spuneti-mi si mie va rog care e treaba cu coacazul negru pentru ca am si eu unul, fructele sunt complet negre dar cand am incercat sa le mananc sunt tari, acre si cu gust ciudat :?
Sunt tari înainte de a se coace (la data postării nu cred că erau coapte). De obicei se coc după data de 1 iulie, dar depinde de zonă și soi.
 

Roxana Peled

Active Member
Dan coacaz a spus:
Roxana Peled a spus:
Spuneti-mi si mie va rog care e treaba cu coacazul negru pentru ca am si eu unul, fructele sunt complet negre dar cand am incercat sa le mananc sunt tari, acre si cu gust ciudat :?
Sunt tari înainte de a se coace (la data postării nu cred că erau coapte). De obicei se coc după data de 1 iulie, dar depinde de zonă și soi.
Multumesc pentru raspuns! :D
In final i-am donat pe amanadoi pentru ca nu mai aveam loc de ei in gradina si deja crescusera destul de mult.
 
Sus