Inmultirea prin frunze

andreiacamelia

Active Member
Se poate. Insa eu cred ca am deranjat-o cumva pentru ca a doua zi dupa ce am decupat-o a inceput tija frunzei sa se inmoaie.
 

anyny

Member
am pus si eu ceva frunze in pamant (pe aceasta cale ii multumesc lui sannamaria :) ), acuma sper din toata inima sa se prinda :oops:
 

Rami11

Member
Cam dupa cat timp apar puiutii de violeta? Am cateva frunze cam de 2 luni in pamant dar inca nimic...
 

danya

Active Member
oho... la asa ceva trebuie rabdare. Depinde, unii apar dupa 2-3 luni si dupa o luna chiar,dar mai rar, altii mai tarziu... Eu am asteptat si 5 luni sa vad o frunzulita. Depinde de fiecare frunza. :D
 

Leanna

Member
Anyny, daca le-ai plantat acu primvara, de regula puiutii rasar mai repede :D Am pus niste frunzulite in august septembrie, puiusorii au iesit abia acum :giggle: Frunzulitele sadite primavara dau rezultate mai repede. De asemenea e important sa nu le ingropi prea tare in pamint, altfel micile plantute n-au forta sa rasara. :D
 

danya

Active Member
Nici nu ma mai uit la ea, ca... :rofl:
Stiu rafturile :visator: Ar fi bun unul dar nu am unde sa-l pun. :|
 

danya

Active Member
Eu le am pe 3 pervaze. Ma gandesc sa mai pun cate o bucata de lemn prinsa in perete deasupra caloriferului pana la perdea.
 

miha

Member
Si eu a trebuit sa ma adaptez... asa ca in locul unde inainte trona un frigider, acum a devenit locul ideal de pus...violete... si alte minuni :rofl:
Poate inspira pe cineva... :wink:

 
Sus