Indragostiti de trandafiri

irinabv

Active Member
Moderator
Daniela, sa ai bafta multa cu el. Deja e ca o loterie cu trandafirii astia mov :rofl: Daca faceam pariuri, unii se imbogateau :evil:
 

aleynad

Active Member
Moderator
alfa a spus:
Eu ma gandeam la acesta: http://i645.photobucket.com/albums/uu17 ... C08976.jpg
ca parca se deschide bobocul la fel, cu globuletul acela in mijloc.Dar acuma am vazut ca e si mai deschis la culoare....


cu trandafirul acesta e o intreaga poveste, pentru ca pe ambalaj scria si era o poza cu un catarator galben :rofl:
in mai mi-a inflorit si era de fapt roz :) , dar cu petalele f ascutite
l-am mutat in alta parte, intr-un sol mai lutos, iar acum in toamna a inflorit din nou , dar asa

floarea difera ffff mult fata de cea din primavara :eek:
acum ma intreb daca e din cauza solului :?
 

belisima

Well-Known Member
un trandafir mov (un mov superb)am vayut intr-un parc,vroiam sa iau un lastar sa-l pun sun sticla dar mi-a fost teama ...de comunitari :evil:

:idea: altfel,credeti ca daca cumpar un butas de trandafir 8) as putea sa-l transform in copacel?
 

claude

Well-Known Member
Moderator
belisima a spus:
un trandafir mov (un mov superb)am vayut intr-un parc,vroiam sa iau un lastar sa-l pun sun sticla dar mi-a fost teama ...de comunitari :evil:

:idea: altfel,credeti ca daca cumpar un butas de trandafir 8) as putea sa-l transform in copacel?
Nu, cei copacel sunt altoiti pe trunchi, la inaltime, de deasupra punctului de altoi i se dezvolta coroana
 

v.cristina

Active Member
belisima a spus:
un trandafir mov (un mov superb)am vayut intr-un parc,vroiam sa iau un lastar sa-l pun sun sticla dar mi-a fost teama ...de comunitari :evil:

:idea: altfel,credeti ca daca cumpar un butas de trandafir 8) as putea sa-l transform in copacel?
poti sa incerci experimentul cu un maces si nu ai nevoie decat de cateva crengute pt altoire :?
 
Sus