In gradina in fata blocului (II)

lelia

Well-Known Member
Si-ai venit cu niste frmuseti :hipnotizat: de mi s-au lipit ochii de monitor :visator:
Superbe ! trandafirii sunt de vis !
Felicitari ! sa va bucurati de frumusetea lor !
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Tocmai vin din gradina: pamantul e uscat de tot - nu mai merg pompele de udat. :( Dar chiar si asa a mai inflorit cate ceva:




 

Blitz

Active Member
Fantastic, Cornelia :D :D :D

Si nu mai pune atatea poze ca devin invidioasa :rofl: :rofl: :rofl:

Eu am in fata casei tot aceleasi doua babe care smulg buruieni "ecologice" pentru gaini :x

Si in fiecare joi dupa-masa si duminica dupa masa plin de hartii, pet-uri, coji de diverse- ramase de la pocaiti cand se duc de la sf. slujba (am scirs intentionat cu litere mici) spre statia de tramvai :x

Tare cred ca D-zeul lor nu este ecologist :wink:
 

victoria

Active Member
Cornelia,cate hectare are gradina oastra de la bloc :) Zau daca nu ai cu mult mai multe flori decat am eu pe terenul meu :rofl:
si hai,pune pozele alea,ca eu abia astept sa imi clatesc ochii.Dar fa si o poza de ansamblu de la etaj,ca sa mai fur si eu idei de amplasare :rofl:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Habar n-am cat de mare e gradina de bloc. Dupa capul meu putin peste 100 m. Acum arata ca o jungla asa ca daca a fost initial vreo schema de plantare acum sigur nu mai e niciuna. Aleile au fost invadate de trandafiri netunsi, te impiedici in nalbe si phlox plantat aiurea... in fine. Nici nu stiu de unde s-o apuc. Vecinele cred ca nu s-au simtit bine (cu sanatatea) de-au lasat totul balta asa.
 

Floria

Active Member
Minunate fotografii ! in curand o sa ne rugam de tine sa ne dai seminte, un butas, o ramurica, un betisor, o pietricica..... la atatea frumuseti n-o sa ne putem abtine ! :wink: Pana si pisica sta ca o vedeta la fotograf ! :D
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Am inceput pregatirile pentru sezonul urmator. Azi a fost zi de achizitii.
- zambile (Hollyhock, Jan Boss, Woodstock, Mix)
- allium (Amplectens, Ivory Queen, Gladiator, Forelock)
- crini (Dimension, Tigrinum, mix Orientali)
- fritillaria (rosii si galbene)
- arum, eranthis, ghiocei, ghiocei de vara, anemone
- narcise (Bell Song, Jet Fire, Apricot Whirl, Mix duble, Pink Pride)
- lalele (Mistress, Monte Sweet, Flaming Flag, Super Parrot, Blue Parrot, Apricot Fox, Innuendo, Black Parrot, Queensland, Angelique, Happy Generation)
:)

Iar o cocosez pe vecina cu atatea plantari.
Zilele astea ma lipesc de un viburbum si de un hibiscus alb/roz.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Uhuuuu, da' unde mai plantezi atatea? Ati inceput sa va extindeti la blocul vecin? :rofl:
 
Sus