Important pentru sectiune

ruxitzika

Well-Known Member
Moderator
Curatenie in sectiune

Dragii mei, am hotarat sa fac putina curatenie prin topicurile care s-au cam aglomerat. Voi sterge sau muta mesajele offtopic, asa ca nu va panicati daca nu va mai gasiti mesajele acolo unde le-ati postat.
Topicul Gradinile noastre in 2009 am sa-l rup in mai multe topicuri separate pe categorii de subiecte: plante, pergole, locuri de joaca, astfel incat cei interesati de un anumit subiect sa nu trebuiasca sa caute in 10 pagini cu subiecte amestecate.
 

ruxitzika

Well-Known Member
Moderator
In urma rupturilor efectuate in topicul mai sus amintit au rezultat cateva topicuri noi:
-Locuri de joaca pentru copii
-Pergole din lemn-informatii tehnice
-Obiecte decorative in gradini
 

ruxitzika

Well-Known Member
Moderator
daca doriti sa deschideti anumite topicuri cu subiecte, daca aveti idei sau propuneri scrieti-le aici. poate suntem doi pe acelasi gand si putem conlucra.
 

ruxitzika

Well-Known Member
Moderator
Pentru ca inca nu a raspuns nimeni apelului cu sugestii, va impartasesc eu prima ideile mele pe care deja cornelia le cunoaste, si pe care nu am apucat deocamdata sa le materializez:

1. Un topic despre cromatica plantelor, culori si combinatii de culori, desi avem deja deschis Scheme cromatice, doresc o aprofundare a problemei

2. Un topic despre garduri vii care sa fie organizat pe categorii (deoarece multi s-au dovedit a fi interesati de acest subiect):
-conifere/foiose persistente/foiose cazatoare
-inaltime mica/medie/mare
-lucrarile de intretinere si in special de tundere a acestor garduri, unde ar fi foarte bine venita contributia colegilor horticultori
 

ruxitzika

Well-Known Member
Moderator
patru topicuri
:arrow: Gard viu cu inaltimea de 4 metri
:arrow: Gard viu din catina, merge?
:arrow: Gard viu
:arrow: Gard pentru fatada unei gradini
au fost comasate intr-unul singur "Discutii despre garduri vii"
 

aleynad

Active Member
Moderator
am hotarat sa facem si putina curatenie de toamna :D , asa ca unele topicuri mai vechi vor fi sterse/ curatate, cele care sunt off - topic mutate in sectiunile potrivite (ex. mici ornamente pentru ghivece il gasiti in sectiunea Plante de terasa si balcon)
sa speram ca venirea toamnei va va oferi odihna binemeritata si timpul necesar pentru a va gandi la noi idei de amenajare/reamenajare pentru gradina voastra in anul 2010
 

alfa

Active Member
Facem din nou curatenie. De data asta cea de primavara!

In speranta ca odata cu venirea caldurii vor reinvia si discutiile legate de amenajari, topicurile care se refera la aceeasi tema se vor comasa. Astfel informatii despre un subiect anume se vor gasi adunate intr-un singur loc.
 
Sus