imi doresc

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
vreau foarte mult cine ma poate ajuta urgent....vreau butasii de trandafirii...nu conteaza ce culoare vreau si urcatori si pitici...
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Violeta, draga, cu totii iubim florile si ne dorim o groaza de plante.
Dar nu stiu cati dintre noi au dat navala aici, pe forum, si primele vorbe pe care le-au spus au fost "vreau foarte mult....". Hai sa ne cunoastem intai, sa aflam cine esti, de ce ai venit pe egradini...
Scopul nostru nu e sa schimbam intre noi plante. Sigur, se intampla si asta...dar suntem mult mai mult decat atat, in primul rand oameni cu pasiuni comune, ce daruiesc intai (timp, cunostinte, disponibilitate) si facand lucrul asta dezinteresat primesc inzecit in loc. Si multi dintre noi devenim in timp prieteni si ne simti aici ca acasa.

Te rog, nu da buzna si spune-ne doar "vreau...urgent...", nici tie nu ti-ar placea sa-ti deschida un necunoscut usa si doar sa-ti ceara ceva.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Hai ca m-ai facut sa rad, :rofl: :rofl: :rofl: ca am vazut si eu rezultatul. Diplomatia sucks ca sa zic asa :rofl: :rofl: :rofl:
Se pare ca la romani prinde mai bine cu paru, ca de vorba buna nu pricepe nimeni.
 
eu am mai fost p acest forum dar nu am avut cont.....deci cunosc cum stau lucrurile nu sunt chiar asa ........am avut si am si acum conturi p alte site.uri cu si despre florii...cred k si dvs ati dorit candva ceva anume ff mult asa cum imi doresc eu butasii de trandafirii...
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Si ce legatura are asta cu ceea ce am scris eu mai sus? Iti explicam (dar inteleg ca nu m-am facut pe deplin inteleasa) ca politicos ar fi sa te prezinti, sa astepti macar o perioada daca oricum nu vrei altceva decat flori de aici si de-abia dupa sa ceri butasi, plante sau ce vrei tu. Iar politetea asta ar dovedi ca ne respecti si pe noi dar, mai ales, pe tine.

Propun sa facem un topic dedicat: nu conteaza cum ma cheama si cine sunt, dati-mi flori daca aveti de dat ca le primesc cu draga inima.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Poate tu ne cunosti, dar noi nu te cunoastem. Iar felul in care ti-ai facut intrarea pe forum nu prea te avantajeaza. Butasi de trandafiri poti pune in pamant pana in decembrie, asa ca nu vad de ce atata graba. Da-ne voie sa te cunoastem si sa te primim cum se cuvine in casa noastra. Iar apoi vom discuta si de schimburi sau alte oferte.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Violeta...fara rautate, dar daca iti doresti asa mult trandafiri, vezi ca exista un topic dedicat furnizorilor de trandafiri...sunt muuuulti ;-)

Pentru ca...spune-mi si mie un motiv pentru care cineva s-ar apuca sa-si taie trandafirii ca sa dea butasi unei persoane necunoscute?
Cum spunea si Gradinar1 mai sus, pentru noi acest forum e mai mult decat o piata de tranzactionat plante :|
 
imi pare rau daca am deranjat p cineva sau daca voi mati inteles gresit....dar eu cand mam inscris p acest forum prima data am lasat un mesaj la noi membrii se prezinta....si nu cred k am spus ceva cu rautate......dar uitativa intaii acolo....ca asa am facut si apoi sa ma luati la intrebarii.....nu vreeau k sa se supere nimenii p mine sau cine stie ce sa mai creada....
 

anasstasia

Active Member
Nu te supara, insa fetele au dreptate. Iar butasi poti gasi oriunde. Cind am incercat sa pun la butasit trandafiri (mi-a trecut insa), am mers prin toate parcurile din Bucuresti, am mai luat din gradinile publice, iar aici aveam cont. Nu am cerut la nimeni un butas, desi eram aici membru activ cu vechime. Trandafiri poti gasi oriunde si poti lua butasi.
Relatiile de schimb se construiesc in timp, prin incredere cistigata.
 
nu contrazic p nimeni....aveti dreptate...dar totusi am incercat ca sa intreb p cineva...daca are sa ma ajute...dar sa inteles cu totul altceva si gresit dar asta e....o sa ne cunostem mai bine...cu timpul
 
D

dyayzh

Guest
Violeta, cred ca ne vom cunoaste mai bine, daca vei fi mai atenta cand scrii, deoarece e greu sa te faci inteleasa cu prescurtarile si greselile gramaticale pe care le faci...spun eu din graba de a ne cunoaste :oops:
Hai incearca sa scrii corect cuvintele si corect gramatical, ok?
 
cum o dau nu o nimeresc :rofl: :) :D .....din graba scriu cu prescurtarii...dar totusii ma bucur ca m.am facut inteleasa...stiu ca am facut greselii gramaticale stiu ca scriu cu prescurtarii...dar asta le.am facut intentionat.....deci am stiut de ele...dar scuzati.ma daca am gresit cu ceva anume
 
D

dyayzh

Guest
Daca ai fi citit Regulamentul, ai fi stiut ca nu sunt aprobate prescurtarile gen "chat". Incearca sa le eviti. Si apoi, greselile gramaticale, facute intentionat sau nu, dau persoanelor care te citesc pareri poate gresite despre cultura ta. Asta iti doresti?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus